Як працює інститут підтримки жіночих стартапів в Івано-Франківську

За статистикою на IT-ринку переважно працюють чоловіки, тоді як жінок набагато менше. Однак, і серед представниць жіночої статі зустрічаються талановиті власниці стартапів. В Івано-Франківську авторок стартапів намагаються всіляко підтримувати. Повідомляє «Frankivsk-trend».

Нещодавно в місті розпочав працювати соціальний інститут інтенсивної підтримки жіночих стартапів. Таким чином в Івано-Франківську провели цікавий експеримент спрямований на створення своєрідного бізнес-акселератора.

Серед 20 заявок представниць прекрасної статі Рада Акселератора обрала найцікавіші ідеї. Тому, в інститут потрапили десять франківчанок, які представляли такі сфери як продаж сувенірної продукції, трикотаж, текстиль і декор, ілюстрації, фешн-дизайн, кулінарія, трикотаж та школу креативу.

В інституті кожна франківчанка отримала свою наставницю, яка повинна допомогти втілити ідею в життя та перетворити її на успішний бізнес-проєкт. В свою чергу наставниками виступили успішні люди міста та публічні діячі.

Таким чином розробники проєкту мали на меті налагодити дієву взаємодію між успішними підприємицями та власницями креативних ідей.

Інститут інтенсивної підтримки є хорошою школою для початківців, які лише починають працювати над своїм бізнесом. Натомість проєкт штовхнув жінок – власниць стартапів презентувати їх людям та почати масове виробництво.

Враження учасників проекту від навчання в інституті стартапів

Перші десять учениць інституту, прийшовши перший раз на заняття, були лише початківцями на ринку стартапів, проте завдяки підтримці та практичним порадам зуміли вийти на новий рівень. Зокрема, досвідчені наставники ділилися досвідом, як перетворити на перший погляд неприбуткову справу на успішний бізнес.

Так, одна з перших учасниць бізнес-акселератора Сніжана Чорній є власницею невеликої арт-студії, яка працює менше року. Франківчанка займається розписом дерев’яних сувенірів та виготовляє прикраси з дерева та шкіри.

Статистика Івано-Франківська показує, що 58 відсотків підприємців міста жіночої статі. Тому, вони хочуть соціалізуватися і створити власну спільноту. Запустити жіночу бізнес-спільноту і налагодити мережеву взаємодію допомагають саме в соціальному інституті інтенсивної підтримки жіночих стартапів. Перші випускники інституту показали, що створення комунікативної групи жінок-підприємців є реальною справою, яка в результаті розвиває економіку міста.

Comments

.,.,.,.