Проблеми ІТ-галузі в Івано-Франківській області

ІТ-галузь як і кожна сфера бізнесу стикається з проблемами, які потребують щоденного реагування. Через коронавірус ІТ-галузь також зазнала негативного впливу економічної кризи, адже ІТ-спеціалісти втрачають роботу або ж отримають значно менші зарплати, що в майбутньому змусить їх шукати більш вигідні пропозиції закордоном. Повідомляє “Frankivsk-trend“.

З якими проблемами стикається ІТ-галузь

В основному ІТ-центр Західної України знаходиться в Львові, де зосереджено найбільше спеціалістів. Зокрема, в місті Лева працюють більше 15 тисяч фахівців, окрім цього в Львові сформовано потужний ІТ-кластер. Чимало замовників ІТ-послуг приваблює і наявність в місті міжнародного аеропорту, що дозволяє більш зручно дістатися до компаній.

Чого не скажеш про Івано-Франківськ, де галузь тільки починає розвиватися. В місті дещо слабший ІТ-кластер. Зокрема, в галузі працює більше 2 тисяч людей. Щороку область отримує 200-300 випускників, з яких лише третина працює за спеціальністю. Така низька статистика пояснюється тим, що одного лише прагнення мати велику зарплату замало, для цього потрібно мати велике бажання працювати програмістом.

Однією з основних проблем ІТ-галузі є кадровий голод, який ймовірніше за все у зв’язку з економічною кризою лише посилюватиметься. Галузь гостро потребує висококваліфікованих працівників. Лише нещодавно вдалося зменшити відтік спеціалістів закордон, проте невідомо як відреагує ІТ-галузь на наслідки епідемії коронавірусу.

Загалом ІТ-індустрія в Україні є унікальною тим, що активно розвивалася всупереч відсутності підтримки держави. Лише нещодавно влада почала послаблювати бар’єри, які заважали розвитку галузі. Політика держави має бути направлена, в першу чергу, на розвиток цифрової економіки, яка має стати пріоритетним напрямком.

ІТ-сфері які іншим галузям не вистачає підвищення рівня інвестиційної привабливості. Зокрема, Україна ще тільки набуває статусу країни з якою можна і потрібно вести бізнес. В іншому випадку Україна ризикує назавжди залишитись далеко позаду цифрових економік.

Важливим питанням залишається і оподаткування ІТ-компаній, адже в Україні порівняно з іншими країнами високі податки та не такі великі зарплати як в закордонних спеціалістів. Тому, багато талановитих франківчан шукають кращі варіанти в європейських країнах чи США, через що місто втрачає свій ІТ-потенціал.

Comments

.,.,.,.