Лелеча історія: на Прикарпатті живе подружжя, яке рятує птахів

Віталій та Галина Якуб’яки проживають у селищі Печиніжин, що в Коломийському районі Івано-Франківської області. Чоловік і дружина разом працюють у Коломийському пологовому будинку, тому про народження дітей вони знають усе. Та крім спільної роботи, подружжя Якуб’яків об’єднує також і спільна добра справа – вони рятують лелек, які потребують допомоги, як пише «frankivsk-trend» з посиланням на телерадіокомпанію «НТК».

Врятували чотирьох лелек

Приблизно чотири місяці тому подружжю вдалося надати допомогу лелеченяті. Віталій Якуб’як розповів, що тоді до них зателефонував сусід, який проходив поблизу лелечого гнізда і почув крики птаха у траві. Він запропонував їм прийти, аби вони разом могли надати допомогу птахові. І справді, у траві знайшли маленьке лелеченя, яке, ймовірно, випало із гнізда. Подружжя вирішило забрати птаха додому. Від того часу пташеня мешкає у сім’ї Якуб’яків.

Але це не перший чорно-білий птах, якого вони врятували. Взагалі у сім’ї Якуб’яків дуже цікава історія пов’язана із лелеками.

Одинадцять років тому вони врятували чорного лелеку. Тоді сім’я вперше надала допомогу цим птахам. Після того, подружжя допомогло ще двом схожим птахам. А цього року вони врятували маленьке лелеченя. 

Історія лелеки Ласунчика

У подружжя Якуб’яків є троє дітей. Проте Галина Якуб’як, мати трьох донечок, жартує, кажучи, що з власними дітьми їй не довелось так довго бавитись, як із лелеченям, якого вони врятували. Це тому, що четверте лелеченя потрапило до сім’ї ще зовсім маленьким і кволим. Для пташеня облаштували гніздечко і слідкували аби йому постійно було тепло та комфортно. Крім того, господарка кожні три години годували птаха і регулярно його купала. А для цього інколи доводилося і вночі вставати.

Проте старання сім’ї Якуб’яків були зовсім не марні. Спочатку лелеченя мешкало у будинку господарів. Та завдяки добрій опіці птах швидко підростав. Після цього, він у приміщеннях не мешкає. Щоправда, рідну домівку птах на довго не покидає і навіть ночує на даху будинку.

Також лелека полюбляє пригощення, які для нього готують господарі, хоча тепер він і сам може себе забезпечувати їжею. Для того, щоб прогодувати птаха, Віталій Якуб’як рибалить, адже їхній лелека дуже полюбляє рибу. Проте птах любить їсти тільки свіжу, почищену і не будь-якого сорту рибу. Пані Галина розповіла, що найбільше йому смакує риба салака. Крім того, лелека їсть черв’яків, жаби та ящірки.

Пану Віталію також допомагають товариші-рибалки. Вони добре знають, що у чоловіка проживає пернатий улюбленець, тому, коли улову немає, стараються допомогти всім, чим можуть. Переважно усю дрібну рибу, яка їм не пригодиться, віддають для лелеки.

Лелеку назвали Ласунчиком через його вибагливі смакові вподобання.

Характер у птаха теж непередбачуваний: деколи він хоче аби його пригортали, як кошеня, а деколи – незадоволено кричить і тікає.

Ось уже останній місяць літа закінчиться, тому вибір має зробити сам Ласунчик. Підкоряючись інстинктам, він може полетіти зі зграєю птахів. Або ж, він може залишитися вдома. У такому випадку сім’я Якуб’яків готова надати прихисток своєму улюбленцю на зиму, адже у них вже є великий досвід.

Comments

.,.,.,.