Відомі рок-гурти Івано-Франківська

Музика лікує душевні рани, заспокоює, допомагає відволіктися від вічного потоку думок. Виконує найрізноманітніші функції та доторкається до серця. Закарбовується в пам’яті та стає частиною спогадів. Музика буває різною, адже в кожної людини свої смаки та уподобання. Чимало людей полюбляє поринути у музичний світ задля того, щоб відволіктися від реальності.

 Частенько у цьому світі можна зустріти меломанів, які слухають різні жанри музики. Проте є й велика частина шанувальників року. На концертах рок-гуртів люди «відриваються» по повній. Це особливий стиль музики, хоча не кожному він і до душі.

Рок-гурти Івано-Франківська вражають своєю популярністю. Не вистачить пальців двох рук, щоб перерахувати кількість успішних колективів міста. Їхня історія вражає, адже деякі з них на завершували свою діяльність на піку успіху. Це ставало дивним для фанатів, тому що їхні улюбленці звучали тільки зі смартфонів і телевізорів. Важко уявити, як шанувальники розчаровано дізнаються про такі новини та розуміють, що більше ніколи не матимуть змоги потрапити на концерти улюблених виконавців, пише frankivsk-trend.in.ua.

На жаль, таких історій франківських гуртів вдосталь, проте щоразу з’являються нові та кращі колективи, які вражають своїми чудовими ідеями.

Важливо розуміти те, що шлях рок-гурта завжди має два кінцеві результати – або неймовірний успіх, або фіаско. Тому варто йти до першого, але готуватися до різного на цьому шляху. Оскільки це не просто стати рок-зіркою, яка може запалювати великі сцени України.

Колективи завжди проживають багато репетицій, провалів під час написання пісень, імпровізацій на самому виступі та багато іншого… Це не просто справа, до якої потрібно мати терпіння, неймовірні сили та талант. Задля успіху потрібно багато працювати та наполегливо старатися дійти до своєї цілі

Фліт

Одним з найвідоміших гуртів Івано-Франківська є рок-гурт «Фліт». Їхня історія розпочалася в 2001 році. За цей час склад гурту неодноразово змінювався, проте це не завадило їм набрати своєї популярності та щоразу видати все кращі альбоми. Самі виконавці називають свій музичний напрям «інтелегент-панк-рок».

 Створили гурт молоді виконавці, а саме: Новіков Володимир – вокаліст, Бєляков Віталій – бек-вокаліст, Марків Андрій – гітарист, Копієвський Михайло – бек-гітарист, Чорний Юра – ударник. Після двох років створення колективу  з’явилися розбіжності між учасниками. Наслідком цього барабанщик покинув групу. Його місце у 2003 році зайняв Ігор Озарко.

  У 2003 році «Фліт» випустили свій дебютний альбом «Світ такий…» Туди увійшли 15 треків. На початку 2004 року гурт покинув бек-вокаліст. Він також був співавтором пісень. Проте групі довелося продовжити свою діяльність вчотирьох. «Фліт» випустив наступні альбоми: «Заникай», «Однозначно», «Вихід є».

У 2010 році в Ігора Озарко виникла ідея зробити рімейки на власні пісні та виконати їх.  Тому 15 червня 2010 року відбувся перший в історії України великий акустичний концерт панкової команди «Фліт» зі струнним ансамблем  Quarto Corde в Івано-Франківську.

 У листопаді 2010 року у них знову змінився барабанщик через майбутній переїзд до Сполучених Штатів Америки. Замість себе Ігор Озарко запросив Володимира Корчака.

 У 2017 році Володимир Новіков та Ігор Озарко повернулися до франківського гурту, але вже за новим місцем мешкання у Сполучених Штатах Америки.  У той період хлопці вирішили назвати свій колектив «5kMiles» – приблизна відстань від Америки до України.  З часом з гурту пішов Андрій Марків, який був від початку у колективі. Естафету прийняли Володимир Новіков та Ігор Озарко. Натомість після тривалої 15-річної перерви до них повернувся бек-вокаліст Віталій Бєляков. Тому вони творять музику та дарують людям нові емоції.

Карна

 Коли ми говоримо про шалено відомі рок-гурти Івано-Франківська, то не можна забувати про легендарну «Карну», яка виховала не одне покоління. За період свого існування цей колектив встиг пережити як і неймовірний успіх, так і припинення своєї діяльності.

 Гурт був створений у 1997 році. Спочатку вони визначили свій музичний напрям як «український альтернатив-ню метал.» З часом вже почали використовувати – «гуцул – метал». Започаткував гурт Віктор Вдович – вокаліст-басист. До нього приєднався гітарист Олександр Меркулов. У такому складі вони зробили декілька виступів. Влітку до них приєднався Владислав Ярун. Він був у пошуках музичного гурту, тому й знайшов «Карну» та став соло-гітаристом. З часом до колективу прийшли нові люди: Андрій Михайлов – барабанщик, Владислав Мельник – вокаліст. У 1998 році їх покинув Олександр Меркулов, тому що переїжджав до Сполучених Штатів Америки.  На його місце прийшов Олексій Ярош, проте й він через військову службу покинув гурт, а на його місце приходить Роман Григорів. А на місце барабанщика, який пішов з гурту, прийшов Микола Червонецький. Коли Владислав Мельник переїжджав до Великої Британії повернувся Олексій Ярош.

Цей момент став переломним. Оскільки «Карна» повністю змінює свій стиль і починають з’являтися нові пісні «Сміття», «Ми будемо разом», «Летимо».

 Альбоми, які випустив гурт: «Летимо», «KARNA», «Гуцул-метал». Пізніше колектив вирішив змінити назву та обрав «Mol’fa».

 У 2018 році франківський гурт зібрав аншлаг у Києві.

Патроничі

Найперспективніший гурт Івано-Франківська, який за шість років встиг зібрати власну армію фанатів називається «Патроничі». Колектив був створений у 2010 році. Вперше відзначилися в українському медійному просторі у 2014 році своїм дебютним альбомом «Поки молоді».

Оскільки платівка виявилася дуже енергійною та драйвовою гурт швидко знайшов своїх слухачів у рідному місті, а згодом і в цій країні. На цьому молоді музиканти не зупинилися та продовжили працювати задля того, щоб приносити нові емоції людям. Результатом їхньої плідної праці стали три відеокліпи, акустична збірка «Акустика на Вежі» та новий альбом «Знаєш.Чуєш.Бачиш», який вийшов у 2017 році. До складу входили: Андрій Гриньків – вокаліст і гітарист, Роман Хом’як – гітарист і бек-вокаліст, Мирослав Марків – бас-гітарист, Володимир Пасєка- саксофоніст і бек-вокаліст, Тарас Данів – барабанщик.

 У 2018 році гурт випустив сингли «Моє покоління», «Цієї осені». Та після цього повідомили про припинення своєї діяльності.

Їхня історія тривала вісім років і за цей час вони досягли великого успіху, зібрали своїх фанатів і дарували їм неймовірно багато емоцій. Найцікавішим фактом є те, що коли вони випускали свій альбом «Поки молоді» учасникам гурту не було ще навіть двадцяти років, проте їм не завадило це. У свій юний вік вони довели, що можна бути цікавими і популярними.

КораЛЛі

КораЛЛі – музична команда, яка має свою незвичайну особливість – рок-експеременти з трембітою та сопілкою. Неабияку увагу під час сценічного перфомансу гурту привертають традиційні карпатські інструменти, що використовуються музикантами: сопілка, дримба та карпатська трембіта. Вони і надають команді особливої концертної видовищності і впізнаваності, які вже неодноразово побачила та відчула публіка Європи (Німеччина, Чехія, Польща) і далекої Японії. Учасники гурту: Мишко Адамчак – вокаліст, грає на сопілці та клавішах; Олег Федик – барабанщик; Тарас Чепіль – бас-гітарист; Арсен Токар – гітарист; Андрій Чепіль – грає на трембіті. Свій стиль хлопці називають фанк-панком. Проте в їхніх піснях можна знайти ще багато домішок таких, як фольк і гіп-гоп. Їхня музика надзвичайно енергійна та запальна. 

 Музика – це окремий  світ кожної людини. Для її створення потрібно прикладати дуже багато зусиль, а тим паче, коли є ціль знайти свою аудиторію, яка буде насолоджуватися таким мистецтвом. Насправді, не кожен гурт може бути приреченим на успіх, проте кожен гурт може спробувати пройти шлях падінь і злетів для того, щоб віднайти своїх шанувальників.

Тому, можливо, деякі колективи й припинили свою діяльність, адже розуміли, що не готові до такого шляху, який їм дає життя. Проте творити музику не може будь-хто, адже це велика справа, яка вимагає талант, вміння, терпіння, велике бажання та цілеспрямованість. 

Comments

.