Наталія Лотоцька – народна артистка з Франківщини

Ще однією талановитою представницею Франківської області є народна артистка з селища Більшівці Галицького району – Наталія Лотоцька. Повідомляє «Frankivsk-trend».

Дитинство та юність Наталії Лотоцької

Наталія Лотоцька народилася 20 вересня 1938 року на Станіславщині (тепер Франківська область). Батько майбутньої актриси був лікарем. Мати походила з відомої родини Пирогових та була вихователькою.

Батько Наталії Лотоцької потрапив під репресії радянської влади, оскільки був одним з найвідоміших представників галицької інтелігенції. Зокрема, вищу освіту він здобував у Віденському університеті.

Усе дитинство та юність Наталії Лотоцької пройшли в Львові, куди переїхала родина. Після закінчення школи дівчина в 1959 році поступила на факультет романо-германської філології Львівського університету.

Під час навчання на п’ятому курсі студентка зацікавилася акторською професією та вирішила продовжити навчання в акторській студії Львівського драматичного театру імені Заньковецької, яку вона успішно закінчила в 1961 році.

Кар’єра Наталії Лотоцької

Свою акторську кар’єру Наталія Лотоцька розпочинала з ролей другого плану у виставах театру. Перше запрошення зіграти головну роль акторка отримала в 1963 році в спектаклі «В степах України», яку показували в Київському драматичному театрі імені Франка. Саме це змусило Наталію Лотоцьку переїхати до столиці.

Одночасно з акторською кар’єрою в Києві вона зайнялася педагогічною роботою: Наталія Лотоцька почала викладати сценічну мову в Київському національному університеті культури і мистецтв. Загалом її педагогічна робота тривала тридцять років.

Лотоцька

В 1965 році акторка познайомилася з кінорежисером Леонідом Автоновим та вийшла за нього заміж. Через два роки в подружжя народився син – Денис.

У 1969 році Наталія Лотоцька отримала запрошення ведучої в музично-гумористичній передачі «Від суботи до суботу», яка щотижня виходила в ефірі Національної телерадіокомпанії України. Плідна співпраця з суспільним мовником тривала 30 років.

В 1989 році Наталія Лотоцька отримала головну роль в постановці «Тев’є-Тевель» Національного драматичного театру імені Франка. Саме цю роль вона називала основною в своїй творчій кар’єрі. За словами акторки, вона вистраждала цю роль і саме після неї в Наталії Лотоцької відкрилося друге дихання.

Театральним партнером акторки в «Тев’є-Тевель» був Богдан Ступка, з яким вони разом об’їздили більшість країн Європи. Зокрема, талановиті українці грали на сценах Німеччини, Чехії, Польщі, Словаччини та навіть в США.

Після успіху «Тев’є-Тевель» Наталія Лотоцька зіграла в спектаклях «Пігмаліон» та «Брат Чичиков».
Усішною була і кінокар’єра уродженки Франківщини. Наталію Лотоцьку можна побачити в таких фільмах як «Чому посміхалися зорі», «Мина Мазайло» та «Царівна».

Колеги та режисери відзначали надзвичайну сценічну харизму акторки, пластичну культуру та виразне драматичне слово. За успішну акторську кар’єру Наталію Лотоцьку в 1993 році нагородили Шевченківською премією.

Comments

.,.,.,.