Школа стартапів “Sikorsky Challenge” на базі ІФНТУНГ. Ідеальні умови для втілення креативних ідей

Стартап-школа – це осередок і перший крок до знань та вмінь, в якому креативна молодь отримує знання, практичні навички у створенні новітніх технологічних стартапів та умови, аби втілити свої ідеї. У мережі  “Sikorsky Challenge” діє 22 стартап-школи на базі 25 українських університетів, пише frankivsk-trend.in.ua. В тому числі Івано-франківському національному технічному університеті нафти та газу.

“Sikorsky Challenge” 2022-2023

На початку листопада 2022 в місті завершився конкурс “Sikorsky Challenge”. Троє учасників від Івано-франківського національного технічного університету нафти та газу пройшли у фінал.

Команди отримали неоціненний досвід від участі в події такого високого рівня. Організатори сподіваються, що такий досвід стане базою для участі франківських стартаперів у 2023. 

До слова, організатори запрошують усіх охочих долучитись до дванадцятого Конкурсу інноваційних стартап-проєктів у 2023. Учасники зможуть представити власне дітище на одному із найвпливовіших щорічних подій у сфері українських інновацій.

Сам конкурс буде проходити в жовтні 2023 у рамках Міжнародного Фестивалю новітніх проєктів “Sikorsky Challenge 2023”. Охочі продемонструвати свої стартапи отримають такі переваги: інвестиції, офіційний статус, партнерство, навчання та покровительство.

Стартапери зможуть вчитись у бізнесових партнерів, отримати консультації від наставників. Переможці укладуть договори з інвесторами про свої бізнес-наміри та почнуть готуватись до спільного виконання завдань проєкту.

“Sikorsky Challenge” створили надійну базу для охочих вкласти у розвиток стартапів свої кошти: інвестиційні та венчурні фонди, бізнесові агенти, міжнародні експерти та приватні інвестори. Школа стартапів діє на базі НТУУ “КПІ ім. І. Сікорського” та Наукового парку “Київська політехніка”. А це стовідсотковий гарант отримання високих результатів.

У 2022 формат конкурсу був змішаним. Журі оцінювало презентації у форматі відеозаписів, наживо та онлайн. Щодо конкурсу у 2023, то його формат буде залежати, безпосередньо, від ситуації в Україні та з пандемією.

Пріоритетним напрямком інноваційного розвитку будуть оборонні можливості та безпека. У конкурсі можуть взяти участь: студенти, підприємці, аспіранти, вчені та працівники вищих навчальних закладів та наукових дослідних установ, фізичні особи з усієї країни.

Плани “Sikorsky Challenge” 

Представники школи стартапів вважають, що у 2023 наголос буде саме на швидкісному впровадженні новітніх технологій та напрацювань у сфері безпеки, економіки та оборони. Перспективними будуть такі напрямки: транспорт та логістика; інформаційні технології, кібербезпека; авіація і космос; енергетична та екологічна безпека; військова та цивільна інфраструктура; здоров’я людини та медична інженерія; продовольча безпека та аграрна інженерія.

До Міжнародної Експертної Ради увійдуть: експерти КПІ ім. І. Сікорського та інвестиційних фондів, холдингу “Sikorsky Challenge”, спеціалісти з Америки та Ізраїлю. Рада буде визначати фіналістів конкурсу та надасть їм інструкції як правильно готувати свої відеопрезентації. Фіналісти також матимуть змогу взяти участь в онлайн-навчанні.

Переможців обиратимуть в таких категоріях: краща бізнесова модель; краще технологічне рішення; краща ідея; краще розв’язання проблеми майбутніх клієнтів.

Серед напрямків стартапів будуть: інформаційні технології; хімічні технології; технології створення засобів ураження та захисту від них; оптичні технології; авіаційні та космічні технології; матеріалознавство; технології позиціювання та навігації; радіоелектроніки та елементарної бази; тактичної медицини.

Інноваційний кластер у Франківську

У вересні 2021 в Івано-франківському національному технічному університеті нафти та газу було підписано документ про створення Інноваційного кластеру на Прикарпатті. Підписували меморандум керівник Всеукраїнської Інноваційної екосистеми “Sikorsky Challenge Україна” Інна Малюкова, заступник голови Франківської облдержадміністрації Футерко Богдан, ректор ІФНТУНГ Крижанівський Євстахій та заступник міського голови міста Гайда Руслан.

Згідно з промовою Інни Малюкової, розвиток кластера в області – ознака конкурентоспроможності та сучасних інновацій в економіці. Те, що університет нафти та газу став одним із навчальних закладів, в яких діє школа “Sikorsky Challenge”, свідчить про співпрацю на високому рівні. Наукові  розробки повинні стати комерційними та перейти на український та закордонний ринки. За сприяння “Sikorsky Challenge”, університет має змогу розвиватись та втілювати новаторські стартапи студентів у реальність.

Діяльність школи стартапів “Sikorsky Challenge” та іноваційного кластера дозволить створювати та розвивати підприємства на базі стартапів та науково-технічних розробок інженерів, науковців, школярів та студентів, підприємців на Франківщині. Це також впровадження нових технологій, залучення інвесторів, отримання грантів та допомоги спонсорів на національному та міжнародному рівнях.

Інна Малюкова, на своїй мотиваційній зустрічі наголошувала, що центрами інновацій у різних галузях є університети. Адже це осередки наукових шкіл, експертних середовищ, сталого потоку студентів та аспірантів, винахідників та науковців. Саме тому, “Sikorsky Challenge” зосередились на створенні шкіл стартапів та центрів інновацій в кращих університетах країни, до яких і долучився ІФНТУНГ.

Діяльність “Sikorsky Challenge”  у Франківську направлена на зняття перепон між креативною частиною суспільства та можливістю реалізувати свої бізнесові ідеї. Співпраця передбачає тренінги по інноваційному підприємництву та розвитку стартапів, навчання, конкурси та відбори найперспективніших ідей, їх участь у Всеукраїнському конкурсі “Sikorsky Challenge” та виведення стартапів на ринки із залученням інвесторів.

Діяльність стартап-школи “Sikorsky Challenge” у Франківську

Навчання у стартап школі “Sikorsky Challenge”,  на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти та газу, для аспірантів та викладачів є абсолютно безплатним. Ті, хто виконує всі умови, отримають сертифікати із вказаними годинами навчання та можливість взяти участь у фестивалі українських стартапів 2023 поза конкурсом.

Стартап школа “Sikorsky Challenge”  у Франківську – це осередок для креативної молоді для отримання не лише теоретичної навчальної бази, практичних навичок у створенні інноваційних технологічних стартапів, але й передумови, аби втілити свої ідеї. Бо шлях стартапера відрізняється від звичайного розвитку кар’єри.

У стартап-школі вивчають інноваційне підприємництво та готуються до запуску стартапу за оригінальною методикою. Ця методика розроблялась під час розвитку Інноваційної екосистеми “Sikorsky Challenge Україна”.

Навчання проходить у кілька етапів:

  • навчання за програмою “Інноваційне підприємництво та практика запуску стартапу”. Тут студенти мають можливість отримати базові знання та уміння в розробці свого стартапу. По завершенні відбувається відбір проєктів, перспективних з комерційної точки зору. Також формуються команди з відібраних стартапів.
  • Інкубування. На цьому етапі стартапи готують до інвестування: удосконалюють бізнесові моделі після роботи з експертами та клієнтами; проводять маркетингові дослідження; формують права інтелектуальної власності; вдосконалюють чи створюють прототипи сервісів, виробів.
  • Конкурси стартапів міста та регіону. На цьому етапі закінчується реєстрація переможців серед стартапів “Sikorsky Challenge” та подаються заявки для участі в Міжнародному фестивалі “Sikorsky Challenge”. Підписуються протоколи з майбутніми інвесторами щодо намірів про розвиток та інвестування проєктів.
  • Акселерація стартапів. На цьому етапі вдосконалюють технології та бізнесові моделі стартапу; покращують прототип та готують до малосерійного виробництва; патентують нові технології; готують до відкриття стартап-компанії.

По закінченні базової програми, стартапери розпочинають індивідуальні консультації за участю експертів та менторів школи “Sikorsky Challenge”. Час від навчання до виходу на створення компанії триває від трьох місяців до року, залежно від результативності виконання завдань. Протягом цього часу учасники розробляють прототипи своїх бізнес-продуктів в лабораторіях стартап-школи та за використання обладнання на базі університету нафти та газу.

Comments

.,.,.,.