Івано-Франківський ІТ-Кластер. Найкомфортніше місто для проживання ІТ-спеціалістів

Івано-Франківський ІТ-Кластер об’єднує на громадських засадах ініціативних людей, аби розвивати ІТ-галузь в місті. В громадську організацію входять представники ІТ-партнерів, спільноти та технологічні компанії, учасники, що представляють галузь освіти, бізнесу та влади та мають таке ж бачення, цінності та місію як в Івано-франківського ІТ-Кластера, пише frankivsk-trend.in.ua.

Про Кластер

Громадська ІТ-організація тримає курс на створення сприятливих умов, аби якісно розвивати ІТ-сферу у Франківську. Завданням Кластера є розвиток міста через прогрес ІТ та співпрацю зі сферами бізнесу, освіти та науки.

Цілі, які ставить собі Івано-Франківський ІТ-Кластер є наступні:

 • сприяти розвитку ІТ в контексті основної галузі на Франківщині;
 • проведення різноманітних ІТ-конференцій та тренінгів;
 • залучення ІТ в реалізації інфраструктурних проєктів;
 • представництво інтересів ІТ та їх презентація в області;
 • розвиток кластера як комунікативного майданчика між ІТ-компаніями та іншими суб’єктами держорганів та бізнесу;
 • здоровий спосіб життя, “так” спорту серед працівників ІТ-сфери;
 • сприятливі та комфортні умови праці для ІТ-спеціалістів;
 • сприяння припливу кадрів ІТ-сфери в Івано-Франківськ;
 • збільшення рівня освіти ІТ;
 • комфортне ІТ-середовище;
 • просвітницька робота серед бізнесів;
 • можливість тісніше співпрацювати між бізнесом, освітою та наукою.

Релокація ІТ-компаній до Франківська

Івано-Франківськ є сучасним, компактним, європейським містом з активним життям його мешканців. Це культурний та економічний осередок Прикарпаття з давньою історією. Крім того, місто займається активними підходами до економічного розвитку.

Франківськ має дуже зручне розташування, адже зовсім поряд кордон з ЄС, гірськолижні курорти, бази відпочинку у привабливих для туристів містечках. Франківці живуть своє яскраве та цікаве життя, є відкритими до інновацій.

Івано-Франківськ має розвинену інфраструктуру та велику частку студентства, молоді. Це велосипедна столиця України, яка регулярно входить у різні національні найвпливовіші рейтинги. Франківськ – найкомфортніше місто для проживання спеціалістів ІТ. Крім того, тут безпечно жити та вести бізнес.

Так, у 2018 Івано-Франківськ на Парламентській асамблеї Ради Європи виборов найбільший приз за поширення ідеалів Європи – “The Europe Prize 2018”. Таким чином, місто обігнало чотирьох конкурентів: Відень, Люблін, Стамбул та Дрезден.

Близько 10 тис. айтівців були змушені покинути свої місця проживання через війну та переїхати до безпечніших міст, таких як Франківськ. Фахівці прибули з Києва, Харкова, Чернігова та інших міст півдня та сходу України. Так відбулась релокація ІТ-компанії “AltexSoft”. 

Підприємство займається розробками та консалтингом у туристичних технологіях. Компанія співпрацює зі стартапами у сфері подорожей та туристичними агенціями в онлайн-форматі. Від початку війни головний офіс був змушений припинити свою роботу у Харкові. 

Компанія після релокації відкрила свій офіс на “Промприладі”. Починаючи з 2022, тут працюють сорок працівників. Крім того, “AltexSoft” шукає співробітників як з України, так і закордону. Компанія розглядає навіть варіант залишити у Франківську свій офіс на постійній основі.

Менеджерка компанії Голієнко Богдана розповіла, що залишилась задоволеною релокацією у Франківськ. За її словами – це тихе місто, на відміну від Харкова. Тут витриманий баланс між роботою та особистим життям. У містян є і робота, і  відпочинок і особисте життя. У Франківськ з Харкова релокувались 6% ІТ-спеціалістів з тих, хто покинув Харків.

Програма для ІТ-фахівців

ІТ-Кластер у Франківську розробив спеціальний додаток для фахівців у сфері ІТ. “IT Benefits” – дисконтний додаток, котрий містить промокоди на знижки та програми лояльності для спеціалістів ІТ. До програми залучені найуспішніші бізнеси Франківська та області.

У Кластері дуже уважно ставляться до відбору учасників програми “IT Benefits”. Серед партнерів Кластера найпопулярніші заклади здоров’я, харчування, туристичного та готельного бізнесу, б’юті сфери, власні підприємці, навчальні заклади та заклади, що організовують дозвілля дорослих та дітей.

До партнерів “IT Benefits” входять такі організації Франківська: “Благозаврик”, спортклуб “Альянс”, ресторація “Кухня”, Видавництво Старого Лева, Стоматологія Яковишиних, “Кавоварка”, “MEDHOUSE”, “Veterano Pizza”, “ENGLISHMY”,  “Pasage Gartenberg”,  “Mola”, “GC Barbershop”, “Oxford Medical”, “ANSWEAR.ua” та інші.

IF IT Forum

Івано-Франківський Кластер організовує проведення великих подій в ІТ-сфері. Залучає при цьому топових ІТ-компаній, спікерів світового рівня як для теперішніх фахівців, так і для майбутніх.

У 2022 влітку пройшов IF IT Forum “Українська ІТ-сфера у воєнних реаліях. Перспективи та тренди майбутнього”. Метою заходу було обговорити актуальні проблеми працівників ІТ-сфери та її майбутні перспективи на національному та закордонному ринках. Також обговорювали спільні розробки дієвих засобів стабілізування цифрових технологій  в сучасних умовах.

У Форумі брали участь такі відомі спікери як Кицмей Тарас, Шеремета Роман, Дарвай Ірина, Ходак Любомир, Андрухів Олег та ін. Топ спікером був Кицмей Тарас – президент корпорації “SoftServe”, громадський діяч, заслужений економіст України та науковець. А також Шеремета Роман – найкращий в економіці за версією журналу “Forbes”, професор економіки у “Case Western Reserve University (США)”, професор “American University” м. Київ. Дарвай Ірина та Любомир Ходак були на форумі спікерами від ІТ-Кластера.

IT Cluster Academy

Платформа для навчання була створена для тих, хто хотів здобувати нові знання та вкладатись у своє майбутнє у сфері інформаційних технологій. Тут раді тим, хто прагне змінити професію, має намір створити перспективні та цікаві проєкти, вдосконалити вже здобуті знання. “IT Cluster Academy” дає таку можливість кожному охочому.

На базі ІТ-Кластера можна стати кваліфікованим спеціалістом, котрий буде впевнений завтрашньому дні. Все, що для цього потрібно – визначитись із напрямком курсу та почати навчання. “IT Cluster Academy” зробить все від себе можливе, аби дозволити учасникам забезпечити успішне майбутнє в ІТ.

Курси від ІТ-Кластера ефективні, бо тут надають усю необхідну для навчання інформацію, слідкують як відбувається розвиток учасника та допомагають розібрати незрозумілі питання. Саме тому студентам “IT Cluster Academy” так легко увійти в ІТ-сферу.

Наша держава випереджає середні темпи розвитку світової ІТ-галузі по фінансових показниках та кількості фахівців. Саме тому можна стверджувати, що ІТ є найперспективнішою галуззю в Україні.

Навчання в ІТ-Кластері – це не лише новітні техніки навчання та актуальні програми. Тут не перестають вдосконалюватись та додавати у програму нові напрацювання. Саме тому, “IT Cluster Academy” є в тренді технологій та дозволяє студентам отримувати дійсно вартісні знання в ІТ.

“IT Cluster Academy” працює заради результативності. Тут є всі відповідні умови, аби студенти могли успішно працевлаштуватись. Спеціалісти допомагають та контролюють якість засвоєного матеріалу, а також інтенсивно навчають. По закінченні курсів, ви будете знати як зберігати спокій на співбесіді та правильно спілкуватись з HR-менеджерами.

На вибір у Кластері пропонують такі курси: “Quality Control”, “Front-end Web Development”, “Java Basics”, “DevOps Basics”,  “Python”,  “Project Management”, “Automation Testing”, “Think as a Business Analyst”, “HR in IT”, “Ruby on Rails”, “UI/UX Design”.

Comments

.,.,.,.