Франківськ готується до XVII Міжнародного фестивалю ковалів

Вже стало традицією проводити “Свято ковалів” на Прикарпатті. Цього року Івано-Франківськ прийматиме ковалів з усіх куточків світу вже у сімнадцятий раз. Подробиці розповідає “Frankivsk.trend”.

Фестиваль ковальського мистецтва стартує на травневі свята у столиці Прикарпаття – Івано-Франківську. Дуже символічно, що фестиваль проводиться саме в нашому місті, адже хто як не ми, прикарпатські гуцули, найкраще знаємося у цьому ремеслі. Місце проведення ковальського свята теж вибрали не з проста. 

Площа “Бастіон” на території реконструйованого бастіону Станіславської фортеці – це найбільш колоритне місце нашого міста. Саме бастіон поєднує в собі історію та сьогодення, минуле та сучасність. Бастіон може розказати гостям міста про історичні події Станіславова так яскраво, як не зможе жодна інша історична пам’ятка.

На території фортеці є різноманіття маленьких магазинчиків, де можна придбати етнічні цікавинки нашого краю.

Отже, Свято ковалів 2019 буде тривати з 3 по 5 травня. В цей же час наше місто святкуватиме свій день народження. Організатори обіцяють небачену боротьбу серед учасників. На протязі трьох днів ковалі більш ніж з 15 країн світу будуть демонструвати мешканцям та гостям міста свої вміння. У вправності ковальського ремесла може позмагатися кожен бажаючий, достатньо лише вчасно подати заявку. Ось куди потрібно прийти, щоб побачити справжню силу і міць. Це робота для справжніх чоловіків! Вогонь та залізо, молот і ковадло – ось і всі інструменти, а далі лише сила та витонченість рук. Дивлячись на необтесаний кусок заліза, спершу навіть не віриться, що в руках коваля він перетвориться на тендітну квітку… Важко навіть передати словами всю атмосферу свята, той дух боротьби та радість перемоги, що витає в повітрі в ці дні. Спекотно буде не лише від вогню.

Також у рамках фестивалю будуть проводитись різноманітні майстер-класи, ярмарок кованих виробів, концерт. По закінченню свята, ковалі подарують місту свою спільну роботу – скульптуру певної тематики. Минулого року це була тематика птахівництва. Цього року організатори тримають це поки що в таємниці.

Приєднуйтесь!
 

Comments

.,.,.,.