У Франківську відбулася презентація поетичної збірки Галини Петросаняк “Екзофонія”

У Франківську відбулась презентація поетичної збірки Галини Петросаняк “Екзофонія”. Пані Галина розповіла деталі творчого процесу, які цікавили читачів. Модератором дійства став Юрій Андрухович. Подробиці розповідає “Frankivsk.trend“.

Поезія надвичайно різноманітна: осілість та рух, слово й мовчання, мир і війна. До книги увійшли найновіші вірші поетеси й добре відомі. Жінка зізналась, що пише певними літературними циклами і є дуже вимогливою до поезії. У її віршах присутні Карпати, Галич, Станиславів, Відень, Коломия, Прага, Краків та Ходорів. І це лише частина. 

Авторка вражає читачів ерудицією, гостротою спостережень й уважністю до деталей. Книга поліфонічна, бо в ній переплелись різноманітні поетичні інтонації, емоції й спогади. Найгучніший голос у збірці – Господній.

Галина Петросаняк пояснила читачам назву збірки. “Екзофонія” – це вірші людини, яка опанувала іншу мову, але в її словах й інтерпретації відчувається ледь вловимий факт, що її рідна мова – інша. Вона поділилась, що кожна людина звучить екзофонічно. 

Тут ви знайдете неповторний авторський стиль, високий літературний смак, делікатність й витонченість, що вчувається в кожному слові.

Авторка розповіла про поняття “епігенетика”. Це означає те, що кожна людина народжується з певними рисами характеру, почуттями й страхами, які передались від предків: тремтять руки, бо в дідуся здригались пальці, коли тримав рушницю у воєнний час і інші порівняння.

Галина Петросаняк прочитала власну поезію, яка була написана ще у 90-х. Слухачів вразила її авторська манера, щирість та атмосферність. У віршах вчувається архітектоніка міст, жага до подорожей та короткочасність повернень. 

Поезія наповнена філософського бачення і кожен може знайти в ній відповіді на свої запитання. 

Comments

.,.,.,.