«Прогулянка одного дня»: для туристів з Польщі видали путівник історичним Івано-Франківськом

Днями в Івано-Франківську польська журналістка Беата Кост презентувала альбом «Станіславів. З життя міста».

Захід відбувся У Центрі польської культури й європейського діалогу. На презентацію польськомовного видання прийшло кілька десятків слухачів, повідомляє Frankivsk Trend з посиланням на Sotka life.

Журналістка каже, що хотіла показати місто на одноденній прогулянці. Адже їй здається, турист на довше не затримується у Франківську. І саме через це вирішила напрацювати такий коротенький путівник.

Беата вперше приїхала до Івано-Франківська ще понад десять років тому. Про місто тоді не знала нічого. Однак воно її так зацікавило, що журналістка вирішила зібрати до купи усю інформацію, яка б могла бути корисною туристам з Польщі.

Довелося працювати в архівах зі старою станіславівською пресою, книжками та історичними працями.

В альбомі «Станіславів. З життя міста» є 20 розділів. В них описані історичні особистості, такі як родина Потоцьких, та місця — театр чи пам’ятник Адаму Міцкевичу.

За її словами,історія є важливою складовою життя міста. Мовляв, ми живемо лише на певному етапі історії. А саме місто було колись, є і буде.

«Етапи, які були до мене і до моїх предків, мене цікавлять найбільше. Вони дають мені уявлення про те, що колись відбувалося і звідки ми походимо», – каже Беата.

Водночас, сучасний Івано-Франківськ та зміни, які відбуваються у ньому, не лякають письменницю. Вона переконана, що поява нових будівель не нашкодить архітектурній спадщині.

Авторка альбому зазначає, що дуже любить стару частину Станіславова. Але не вважає, що будувати щось нове – це погано. Місто розвивається, це нормально. Покоління змінюються, кожен залишає за собою слід, і так місто прогресує.

Центр польської культури та європейського діалогу, власне, прагнув показати, чого досягли свого часу мешканці міста, та яким був їхній вклад у зародження і розвиток Станіславова. Життя, яке вирувало в давньому місті, здобутки людей, пам’ятки Станіславова, що лежить над Бистрицями – ось тема альбому. І хоча назву Станіславова змінено, сліди того, що залишили по собі колишні мешканці, живуть.

Книга вийшла друком у видавництві «Ладекс», польською мовою. Публікацію було співфінансовано в рамках опіки Сенату Республіки Польща над полонією та поляками за кордоном за посередництвом Фундації «Допомога полякам на сході».

Comments

.,.,.,.