Відомий франківський мистець допомагає людям полюбити себе за допомогою фототерапії

Кожна людина особлива, красива й обдарована. Але багато хто з нас має сумніви та не вміє правильно оцінити себе. Все це перетворюється у надмірну самокритику й особистість не розкривається до кінця. Сергій Горічок впевнений, що фототерапія – чудовий спосіб підвищити власну самооцінку. Подробиці розповідає “Frankivsk.trend” з посиланням на “OGOGO“.

Фотограф допомагає людям зрозуміти власні сильні сторони, акцентуватись на позитиві, а його психологічним інструментом є фотографія. 

Сергію 34 роки, вже 9 років він пізнає себе й оточуючих за допомогою фотографії. Горічок зосереджений на портретному жанрі. Він є організатором щорічної спільної фотовиставки “Сучасний портрет” та членом Національної спілки фотохудожників України. Чоловік проводить курси по фотопозуванню, а одним з його захоплень є позитивна психотерапія й розвиток особистості.

“Протягом 10-ти років, з Божою допомогою, я змінив себе так, що в це важко повірити. Саме цей факт дає мені віру, що для Господа немає нічого неможливого. Я щоденно розширюю коло власного оточення, стаю відкритішим та вчусь більше довіряти. Я не найкращий, але один з кращих та найвідоміших фотографів у Франківську. Впевнений, що можна досягнути всього, а винагородою стане багатство. Лише це не завжди гроші. Дуже часто справжнім багатством є дорога, якою крокуєш до мети”, – розповідає фотограф.

Фототерапія є новітнім методом, який знаходить швидке й широке поширення в роботі психологів. Раніше цей термін вживався лише для терапії світлом, а зараз він використовується також для методів, де залучено процес фотографування. До прикладу, розглядаючи світлини на терапевтичній сесії, можна проаналізувати безліч речей. Якщо розбирати стосунки в парі, то можна наочно поглянути на динаміку їх розвитку в часовому вимірнику. За індивідуальними фото можна працювати із комплексами, страхами, прихованими й неусвідомленими бажаннями.

Чоловік розповів, що у власній практиці мав достатньо вдалих прикладів позитивного ефекту фототерапії, але це не лише праця фотографа:

“Перш за все, це є особисте бажання змінюватися та велика робота над собою. Тут потрібна самодисципліна, щоб досягнути результату”, – поділився досвідом Сергій Горічок.

Фотограф зазначив, що будь-яка людина здатна проаналізувати й зробити висновки про власну особистість. Для практикування необхідно взяти 10-15 фотографій в різних ситуаціях. Розглядаючи їх, необхідно спробувати відповісти чесно на запитання: “Наскільки я “справжній” на фото?”, “Чи маю типову “маску” і чому вдягаю її на себе?”, “Чи відповідає моє зображення тому, як я сам чи сама це сприймаю?” та інші. Така саморефлексація допомагає зосередитись на собі, краще зрозуміти себе та прийняти правильне рішення.

Сергій Горічок запевнив, що вдале фото не залежить від статі, віку, національності, зовнішнього вигляду, форми тіла чи обличчя. Все залежить від власного розуміння своїх сильних сторін і вміння поводити себе перед камерою.

Головне фото ілюстративне.

Comments

.,.,.,.