В Івано-Франківську активісти збирають зі смітників столітні двері і реставрують їх

Розпочинаючи з 2016 року в Франківську почався громадський рух із відновлення історичної спадщини. “Франківськ, який треба берегти” започаткувала громадська активістка Марія Козакевич. Під опіку взяли вхідні двері до будівель, які мають старовинну історію. За декілька років їм вдалося зібрати справжню команду із ковалів, столярів, вітражистів, які професійно займаються реставрацією й активістів, які поширюють цю ідею. Подробиці розповідає “Frankivsk.trend” з посиланням на “ukrainer.net”.

За короткий час ними було врятовано понад 20 дверей, а деякі з них довелося повертати на місце зі смітника замість уже встановлених пластикових.

Активісти використовують хештег #франківськякийтребаберегти та публікують в мережах інформацію й фото про історичні архітектурні споруди Франківська. Це допомагає привернути увагу мешканців та гостей міста до проблем зміни зовнішнього вигляду колись розкішних фасадів будинків, старовинних вікон та дверей, які замінюються на пластикові чи броньовані.

Основним завданням організації є те, що вони фіксують естетичну красу: ліпнини, різьблення, ковані елементи. Показують “внутрішній світ” Франківська, заглядаючи у двори й стародавні під’їзди, щоб люди стали помічати красу, яка оточує їх. 

Активісти випустили інтерактивну розмальовку для дітей, популяризують бережне ставлення до історії міста й архітектури, розробили цікаві екскурсії.

Ініціаторка руху може розповідати про історію та результати дворічної діяльності дуже багато. На кожних відреставрованих дверях чіпляється акуратна табличка з підписом “Франківськ, який треба берегти”.

Марія разом з чоловіком Юрієм є чудовим прикладом, бо вони показують скарби, що заховані у місті. Також зоорганізували команду, яка дбає про культуру та історію і показує, де шукати такі цінності і як бережно ставитись до них.

Головне фото ілюстративне.

Comments

.,.,.,.