Як створити свій стартап? Корисні поради для франківців

В наш час, здається, важко здивувати світ чимось унікальним. Хоча зараз багато розробників створюють щось нове, втілюючи свої ідеї, вони не можуть вгадати, яка з них стане успішною чи буде користуватися великим попитом в суспільстві. Якраз тут варто згадати про стартапи. Що це таке?

Стартап – це нова компанія, яка має на меті збудувати свій бізнес на основі інновацій або інноваційних технологій. Більшість стартап-компаній володіють обмеженими ресурсами і лише починають виходити на ринок. Часто можна почути, як цих новачків називають «гаражними». Можливо, раніше таке поняття як «стартап» було вам відоме лише в сфері інформаційних технологій, де його найчастіше використовували. Але насправді стартапи охоплюють й інші сфери діяльності, наприклад інженерію, механіку і навіть кулінарію, пише «frankivsk-trend».

Стартап-компанії будують свій бізнес на основі інновацій (унікальних і неповторних ідей). Стартапи можуть бути глобальними, тобто розрахованими на широку аудиторію по цілому світі, і локальними – інновації, які реалізують в межах однієї країни, оскільки для інших країн ця технологія вже не є чимось новим. Та незважаючи на те, наскільки масштабним має бути ваш стартап, важливо знати основні принципи реалізації своїх ідей.  

Чиїсь стартапи одразу починають показувати чудові результати, а хтось отримав зовсім інший результат, ніж очікував спочатку. В чому може критися причина невдалої реалізації інновацій? Як зробити стартап успішним? Можливо, для цього існують певні правила? Про корисні поради які допоможуть франківцям створити свій стартап розповідає «Business community school».

Поставте перед собою чітку ціль

Довкола нас багато проблем. І кожну з них хочеться вирішити. Але не спішіть взятися одразу за все. Візьміть до уваги проблему, яка вам найближча. Водночас не забувайте про те, для кого ви хочете створити стартап. Важливо чітко розуміти, що саме ви хочете створити, і бути націленим на майбутніх споживачів вашого продукту. Якщо хочете, аби ваш стартап зацікавив більшу кількість людей, то було б добре, щоб ваша ідея допомогла вирішити проблему, яка турбує багатьох.

Важливі якості, які допоможуть досягнути успіху

Перше, що важливо зрозуміти – це віра в себе. Якщо ви не повірите у свої сили, то ніхто не повірить у вас. Запам’ятайте це важливе правило. Крім того, ваш ентузіазм завжди повинен бути на вершині.

Цікавий факт: багато стартап-ідей втрачали свою актуальність лише тому, що у засновників зникало бажання втілювати їх і рухатися вперед. Також потрібно налаштувати себе на наполегливу працю. Звичайно, будуть моменти, коли робота здаватиметься вам дуже важкою, але не зупиняйтеся і прикладіть більше зусиль.

Організуйте команду (або знайдіть її)

Це теж не менш важливий етап для втілення стартапу. Команда має складатися з професіоналів, які поділятимуть вашу ідею і розуміння бізнесу. З хорошою командою буде значно легше реалізувати свій стартап, головне знайти «правильних» людей.

Будьте готові до конкуренції

Конкуренція додає стимулу і спонукує надалі розвиватися. Якщо ви будете відчувати тиск з боку, то не стоятимете на одному місці, а зосередитеся на генерації креативних і оригінальних ідей. Крім того, важливо добре знати своїх конкурентів. Завдяки цьому ви зможете корегувати і чимось доповнити концепцію стартапу. Зокрема, ви будете бачити, що варто і чого не варто робити, аби ідея викликала резонанс.

Робіть собі рекламу

Потрібно про себе заявити іншим, бо як тоді про ваш стартап почують інші? Визначте, що саме хочете передати людям через свою рекламу, а потім ретельно підберіть текст, зображення і колір. Найменші деталі мають велике значення. Зараз, як ніколи раніше, нам доступна велика кількість соціальних мереж, тому для реклами можна активно використовувати ці ресурси. Не забувайте також про біл-борди на вулицях міста. Звичайно, те, наскільки великою буде ваша реклама, залежить від того, скільки коштів для цього ви готові виділити. Якщо ви не готові спочатку виділяти значну суму для реклами, то зосередьтеся на тому, щоб рекламувати себе на тих платформах, де про вас почують потенційні споживачі.

Рухайтеся вперед

Маленькими кроками зробити велику компанію. Як вам така ідея? Для досягнення цієї мети постійно удосконалюйтеся, прислухайтеся до порад, якщо необхідно, робіть зміни, шукайте нові підходи, слідуйте за  інноваціями, пропонуйте і прогнозуйте. Завжди дивіться на свою ціль. І хоча попереду вас чекають перешкоди, наполегливість і розуміння своєї мети допоможуть подолати будь-які проблеми.

Розширюйте свої межі і не бійтеся ризикувати

Прибуток і цінність вашої компанії постійно має зростати. І тут йдеться не лише про економічну сторону. Важливо, щоб збільшувалася кількість робочих місць у вашій фірмі. Якщо буде більше працівників, то вам разом вдасться виконати велику кількість роботи. І, відповідно, ви зможете розширити послуги компанії, охопивши інші сфер діяльності.

Важливим також є ризик. У бізнесі завжди ризикують: підписують контракти, пропонують нові послуги, відкривають заклади поряд з конкурентами та вдаються до інших дій, які на перший погляд можуть здаватися не дуже правильними. Саме слово “стартап” вказує на ризик. І це не дивно, адже ваша ідея пропонує суспільству щось незвичне – абсолютно новий для них продукт. Якщо ви не спробуєте втілити ідею, то не будете знати, як на це відреагують інші. Тому не бійтеся реалізувати свою справу!

Отже, які важливі правила потрібно запам’ятати перед тим, як спробувати реалізувати свій стартап? Усього є вісім основних принципів:

  • Чітко визначте свою основну мету і проблему, яку допоможе вирішити ваша ідея
  • Важливі якості для реалізації планів – це віра в себе, ентузіазм і працьовитість. Вони, безсумнівно, принесуть вам успіх
  • Знайдіть «правильних» людей, з яких складатиметься ваша команда
  • Будьте конкурентоспроможними
  • Зробіть собі якісну рекламу, щоб про вас почули потенційні споживачі
  • Не зупиняйтеся на чомусь одному, а завжди рухайтеся вперед
  • Розширюйте межі своєї стартап-компанії
  • Не бійтеся ризику. Пам’ятайте, що стартап – це по суті і є ризик.

Comments

.,.,.,.