Історії 5 найцікавіших стартапів, про які варто знати франківцям

Сьогодні чимало компаній і людей починають працювати над втіленням власних стартапів. Щоправда далеко не всі стартапи отримують успіх і визнання. Але історії деяких успішно реалізованих ідей насправді дуже цікаві і навіть повчальні. Вони не залишать байдужими також франківців, пише «frankivsk-trend».

Цікаво, що багато стартап-ідей виникають абсолютно не прогнозовано, коли немає можливості втілити свої задуми доступними способами. Про одні з найцікавіших стартапів розповідає «Бізнес Світ».

Federal Express Corporation

Історія створення американської логістичної компанії FedEx насправді досить повчальна. Засновник ідеї своїм прикладом доводить, що для досягнення своєї мрії не потрібно звертати увагу на критику.

Все почалося з того, як у 1965-му році один студент Фред Сміт вивчав питання транспортних перевезень в Єльському університеті, що в Нью-Йорку. Тоді в Сполучених Штатах Америки пакети перевозили, в основному, великими вантажівками або пасажирськими літаками. Фред побачив, що невеликі посилки можна переправляти на літаках ефективніше, ніж так, як тоді цим займалися вже існуючі транспортні компанії. За свою роботу в університеті він не отримав відмінної оцінки. Але це його не зупинило, і в 1971-му році Сміту вдалося втілити свою ідею експрес-доставки.

Через три роки від часу заснування FedEx зросли ціни на пальне. Тоді компанія опинилася на межі банкрутства. Здавалося, що трошки і Federal Express доведеться повністю закрити. Щоб завадити цьому, керівництво власними силами зібрало 5 тисяч доларів, але цих коштів було не достатньо для закупівлі пального. Тому Фред Сміт звернувся за допомогою до General Dynamics, але ті відмовили йому у додатковому фінансуванні.

Останнім шансом для Сміта було казино в Лас-Вегасі, куди він відправився на вихідні. І, як не дивно, але саме це врятувало FedEx від банкрутства. На рахунку компанії нараховувалося 32 тисячі доларів. За ці кошти вдалося придбати пальне для літаків. А у 1976-му році компанія отримала перше фінансування.

Angry Birds або компанія Rovio

На початку 21-го століття, у 2003-му році, кілька хлопців з Фінляндії вирішили створити власну компанію. Вони займалися створенням різних відеоігор. Впродовж шести років вони регулярно випускали нові ігри. На той час в своєму арсеналі програмісти мали 51 відеогру, але жодна з них не принесла їм бажаного успіху. Лише наступна, 52-га за рахунком, гра-головоломка про птахів прославила компанію Rovio Entertainment. Йдеться про одну з найпопулярніших мобільних ігор Angry Birds, яка беззаперечно, відома сьогодні кожному.

Сьогодні в компанії працюють приблизно 500 співробітників, а понад мільярд людей користуються ресурсами, які створює Rovio. Ця історія справді цікава, адже показує, що успіх можна отримати далеко не одразу, і незважаючи на це, ніколи непотрібно зупинятися.

Shri Mahila Griha Udyog Lijjat Papad

Ще одна захоплююча історія успішного стартапу. Сім малограмотних індійських жінок вирішили організувати свій маленький бізнес. Ці працьовиті домогосподарки захотіли ефективно використовувати свої кулінарні знання. Вони почали випікати тоненькі коржі на основі сочевичного борошна – папади.

За 80 позичених рупій жінки купили пекарню, необхідне обладнання та інгредієнти. Відкриття відбулося навесні 1959-го року. Коржі-папади в цій пекарні закупляв один з популярних магазинів в Мумбаї. Працівниці не думали просити у когось про допомогу навіть у випадку, коли їхній бізнес виявиться збитковим. Згодом пекарня стала кооперативом і, відповідно, зросла кількість працівників. Також довелося придбати додатковий посуд, обладнання, печі та інші речі. Бізнес успішно зростав. Не дуже вдалі коржі працівники роздавали людям безкоштовно.

Сьогодні в кооперативі працюють 45 тисяч жінок. Річний дохід бізнесу сягає більше 100 мільйонів доларів. До речі, історію успіху цього стартапу часто розповідають в школах менеджменту як приклад для наслідування.

Honda

Сойтіро Хонда починав з простого механіка. Він займався тюнінгуванням і підготовкою машин до гонок. У 1937-му році заснував невелику компанію Tōkai Seiki, яка займалася виготовленням поршневих кілець для двигунів. Через погану якість деталей компанія стартувала невдало. Тоді Хонда вирішив набути необхідні знання в інженерній школі. Пізніше він почав відвідувати японські заводи, щоб навчитися контролювати якість продукції.

У 1941-му році Сойтіро знову почав виготовляти поршневі кільця, але цього разу вони відповідали вимогам корпорації Toyota. На заводі Tōkai Seiki під час Другої світової війни працювали як умілі, так і некваліфіковані майстри. Проте у 1944-му році через напад американських бомбардувальників завод було знищено.

Після Другої світової війни Хонда створив нову компанію – Honda Technical Research Institute. Спочатку там працювали лише 12 робітників. Вони випускали імпровізовані велосипеди з моторами. Пізніше компанія випускала копії двигуна Tohatsu для велосипедів. До 1964-го року Honda Motor Company стала найбільшим виробником мотоциклів в світі. Але на одних лише мотоциклах керівництво зупинятися не планувало. Тому згодом Honda почала випускати пікапи і легкові автомобілі. Ім’я засновника великої корпорації сьогодні знають по цілому світі.

Lamborghini

Ферруччо Ламборгіні працював механіком. Він складав і продавав трактори. Бізнес фірми Lamborghini Trattori почав стрімко рости. За короткий період часу Ферруччо став одним з найбагатших людей в Італії.

Якось він купив собі автомобіль марки Ferrari, який швидко зламався. Будучи професійним механіком, Ферруччо Ламборгіні побачив, що одна з деталей в автомобілі аналогічна тій, яку він використовує для виробництва тракторів. Це його дуже обурило, тому він поскаржився на низьку якість деталей автомобілів Ferrari. Але засновник компанії Енцо Феррарі образив Ферруччо, назвавши його простим фермером, який не може впоратися з автомобілем. Тоді Ламборгіні поклявся створити кращий автомобіль за Ferrari. І йому вдалося успішно реалізувати задумане, адже тепер цілому світу відома марка дорогих спортивних машин – Lamborghini

Comments

.,.,.,.