Франківчанин створив додаток, який допоможе туристам не заблукати в горах

Відомо, що одними із принад Прикарпаття є мальовничі гори, побачити які з’їжджаються тисячі туристів. Проте, нерідко бувають випадки, коли через примхи погоди або ж необачність відчайдухів туристичні групи губляться в горах. Нерідко це призводить до летальних випадків. Повідомляє «Frankivsk-trend».

Зацікавився цією проблемою житель Івано-Франківська Роман Гелемб’юк. Він розробив мобільний додаток під назвою «В похід Карпатами».

Як працює додаток для туристів

Додаток має на меті допомогти туристам під час прогулянок горами. Програма є безкоштовною і розроблена для смартфонів, які працюють на операційній системі Android.

Додаток поєднує в собі одночасно дві функції: довідника та навігатора. Основною в розробці франківчанина є карта, на якій показані джерела, вершини, рятувальні пости, колиби, озера та полонини. Розташування всіх цих місць можна побачити, скориставшись додатком. Також карта показує цікаві місця. Наприклад на ній можна подивитися, де знаходиться старий австрійський цвинтар. Система надає опис історичного місця та фото. Під статтею можна розмістити коментар.

Ідея подібного додатку з’явилася в чоловіка давно. Так, Роман Гелемб’юк часто ходить в гори і нерідко виникали проблеми з пошуком маршрутів чи місцем для ночівлі. Тому, він подумав, що добре б було розробити програму, яка допомагатиме в таких випадках.

додаток

Адже у доступі в інтернеті є лише загальні навігатори, які не містять детальної інформації про конкретні гори чи визначні місця. Варто додати, що головною перевагою програми є те, що вона може працювати в режимі офлайн. Це особливо актуально для походів в гори, оскільки часто там не ловить не лише інтернет, а й мобільний зв’язок.

Частину інформацію Роман Гелемб’юк добавив самостійно. Іншу ж частину можуть додавати самі користувачі: в додатку розроблена спеціальна функція. За задумом автора, люди мають активно добавляти джерела чи інші потрібні місця на карту.

Лише в перші тижні запуску додатку «В похід Карпатами» його завантажили на свої смартфони більше 4 тисяч користувачів. Відгуки про програму люди залишають лише позитивні. Роман Гелемб’юк не планує зупинятися на досягнутому, адже в нього є ще багато ідей як доповнити додаток новими функціями.

Пошуково-рятувальна операція: скільки коштує врятування життя однієї людини

В Карпатських горах періодично губляться туристи, які зневажливо відносять до погоди та до власних знань про місцевість. Неодмінно на їхні пошуки відправляються рятувальні групи.

В ДСНС Івано-Франківська розповідають, що наразі не затверджено методики, яка б дозволяла розрахувати вартість порятунку одного туриста. Однак, за п’ять років з 2014 до 2018 року закарпатські рятувальники витратили на пошуки заблукалих туристів більше 4 мільйонів гривень. Приблизно одна рятувальна операція без використання гелікоптера вартує п’ять тисяч гривень.

Тому, як бачимо розробка франківського винахідника може не лише врятувати чиєсь життя, а й зекономити чималу суму державних коштів.

Comments

.,.,.,.