Франківчани першими у світі розробили програму «Колядник»

В Івано-Франківську розташований ІТ-центр, завдяки чому місто може похизуватися корисними розробками, які спрощують життя франківчан. Програму, яка буде актуальною в період різдвяних свят, розробив місцевий житель Тарас Сливка спільно з своїми друзями. Повідомляє «Frankivsk-trend».

Програма «Колядник»

Програма під назвою «Колядник» є першою такою розробкою в Україні. В ній міститься декілька розділів різноманітних колядок і щедрівок. Додатково до кожної колядки є акорди. Тому, користувачі зможуть вивчити не лише тексти, а й зіграти їх на музичних інструментах.

Тарас Сливка розповів, що програма не є комерційною. Скоріше – це студентська ініціатива. Додаток з’явився у вільному доступі напередодні Святвечора п’ять років тому.

Почали розробляти додаток Тарас Сливка та його друг Северин Пархоменко ще в студентські часи в 2014 році. Досвіду розробки програм в них не було, проте хлопці вирішили спробувати створити щось корисне для людей. Відтепер місцеві колядки та щедрівки можна переглядати в телефоні.

За словами Тараса Сливки, сучасне покоління знає набагато менше колядок, ніж батьки та діди. Чоловік вважає, що потрібно розвиватися і цікавитися українською культурною спадщиною.

колядки

Кожного року напередодні новорічно-різдвяних свят автори додатку «Колядник» працюють над його удосконаленням, постійно додаючи щось нове. Так, нещодавно до колядок додали акорди, а також можливість підлаштовувати їх під різні тональності. Також з’явилася автоматична прокрутка, що є досить зручно для користувача.

Які колядки можна знайти в додатку

Завантажити додаток «Колядник» можна через Google Play. В програмі ви знайдете колядки, щедрівки та віншування. Додаток поділений на розділи: щедрівки, вінчування, смс-колядки, народні та українські колядки, сучасні колядки, засівання. Скориставшись програмою, можна ознайомитися і з іноземними колядками, серед яких народний фольклор Іспанії, Франції та Англії.

Деякі користувачі додатку запропонували створити ще розділ історичні колядки. Однією з найвідоміших колядок часів УПА є «Настав сумний святий вечір», автором якої є Михайло Дяченко. Її появу датують 1943 роком. Вона була надзвичайно актуальна в післявоєнний час. Колядка настільки припала людям до душі, що з часом вони почали додавати до неї свої слава і вона перетворилася на народну колядку. Найбільш повний її текст був опублікований в 1991 році в газеті «За Вільну Україну».

Система Android дозволяє швидко відкрити тексти колядок чи щедрівок аби почувати себе комфортно. Додаток «Колядник» повністю відповідає всім вимогам мобільних розробок. Тарас Сливка зазначає, що можливо потребує допрацювання дизайн, однак це все питання часу.

Розробники надіються, що кількість проєктів зроблених студентами, постійно зростатиме. Для цього потрібно, щоб в навчальних закладах задавали більше завдань з практичним нахилом. Тоді з’являтиметься більше маленьких проєктів, які приноситимуть користь і розробникам, і людям.

Comments

.,.,.,.