В Івано-Франківську проживають чимало талановитих програмістів. Так, програміст Євген Куц розробив додаток, який допомагає віддати непотрібні речі і в той же час знайти корисні речі для себе. Повідомляє «Frankivsk-trend».
Як працює додаток Clewo
Євген Куц, який є автором ідеї розробки додатку, розповів, що він придумав його ще декілька років тому. На той час він працював у Харкові в ІТ-компанії. Фірма оголосила конкурс на цікаві розробки, в рамках якого кожен працівник мав запропонувати свою ідею.
Ідея додатку Clewo виникла в чоловіка, коли він йшов на роботу. По дорозі він побачив пункт прийому вторинної сировини, а через декілька метрів від нього валялися скляні та пластикові пляшки. Тому, Євген Куц подумав, що було б добре дати людям можливість фотографувати непотріб та позначати місцезнаходження. Після цього мають приїхати відповідні служби, які заберуть сміття на переробку.
Ідея франківчанина виграла конкурс в ІТ-компанії. До реалізації проєкту долучився і його колега Олександр Герасимов, з яким вони разом почали збирати команду для розробки програми.
Талановиті програмісти в компанії працювали над створенням сайтів, а тепер вирішили попрацювати над своїм продуктом. Спочатку додаток мав дві платформи. На першій люди розміщували оголошення про сортування пластику і де його можна забрати, а на іншій платформі знаходилася мапа, де відображалися пункти прийому вторинної сировини.
Проте, з часом додаток отримав популярність і користувачі почали розміщувати на ньому інші оголошення: наприклад, хтось збирав поламані парасольки, хтось колекціонував старовинні фото.
Євген Куц разом з командою довго думав над назвою своєї розробки. Винахідники вирішили поєднати англійські слова «clear» та «world». Тому, разом вийшло словосполучення Clewo – чистий світ.
Clewo є соціальним проєктом. За його розробку жоден член команди не отримував зарплату. Усі завдання виконувалися у вільний від роботи час. Безкоштовним є і завантаження додатку. Однак, Євген Куц роздумує над можливістю монетизації Clewo, оскільки кожен місяць вони змушені витрачати власні кошти на сервер і дизайн. Таким чином зможуть їх частково компенсувати.
Сортування пластику в Івано-Франківську
Варто додати, що Івано-Франківськ виявився одним з найактивніших міст в плані користування додатком Clewo. Саме жителі міста найчастіше подають оголошення і використовують інформацію про пункти прийому вторинної сировини.
В Івано-Франківську не облаштовано окремих сміттєвих контейнерів для сортування пластику. Тому, люди змушені шукати найближчі пункти прийому сировини.
В той же час в міській раді вже декілька років намагають розробити рішення про обов’язкове сортування відходів. Неодноразово проєкт рішення виносили на обговорення, проте щоразу він повертався на доопрацювання. Причина цьому досить проста: перевізники, які займаються вивезенням сміття, ще не готові забезпечити сортувальні майданчики і вивозити сміття роздільно.