Популярні дистрибутиви Linux на віртуальних серверах

Дистрибутив, це особливий образ – напрямок розвитку linux/unix системи, кожен розробник може створити свою власну гілку одного з популярних дистрибутивів, якщо йому по-справжньому є, що привнести нового для користувачів. Ми не говоримо, що це просто, але також не заперечуємо можливості.

Саме так у час з’явилися окремі гілки систем unix. Одні розраховані на оптимізацію використання серверних ресурсів, інші націлені на безпеку. Були також спроби створити платні дистрибутиви, але найпопулярнішими залишаються безкоштовні аналоги.

Користувач може стати перед вибором дистрибутива перед початком роботи з віртуальними або виділеним сервером. Понад 60: всього серверного обладнання у світі працює на тій чи іншій системі linux. Залишається визначитися лише з дистрибутивом.

Звичайно найпростіше, коли у програмного забезпечення, яке ви запускаєте, є певні вимоги до ОС у такому випадку вам просто потрібно замовити послугу з даної ОС, а якщо таких вимог немає або вони занадто розмиті або вам потрібно підібрати виділений vps сервер а список ОС складається із десятка дистрибутивів? У такому разі рекомендуємо звернутися до переліку найпопулярніших дистрибутивів Linux, тисячі програмістів та системних адміністраторів вже зробили свій вибір.

ubuntu – лідер серед дистрибутивів, він добре оптимізований, в мережі є безліч навчальних матеріалів, наявність графічної оболонки. Завдяки цьому убунту тримає гілку першості серед користувачів серверів та приватних ПК.

debian – прабатько попередньої ОС, існує з 1996 року. Дуже стабільна система, оновлення на яку приходять кожні 2 роки, що дозволяє врахувати усі сучасні вимоги до безпеки та заліза.

centos – третє місце за популярністю серед усіх дистрибутивів. Основна мета існування цієї ОС – робота з серверним обладнанням. Саме Centos стоїть за замовчуванням на більшості віртуальних та фізичних машин де розміщені звичні для вас сайти. Вже сьогодні даний дистрибутив має свої розгалуження, одна з яких AlmaLinux

linux mint – сьогодні цей дистрибутив на першому місці серед користувачів, хто використовує графічну оболонку. Це пов’язано з відмінною оптимізацією ОС, що дозволяє використовувати мінімум ресурсів ПК або тримати в оренді мінімальний віртуальний сервер.

Цей перелік далеко не повний, але враховує основні дистрибутиви.

Comments

.,.,.,.