Мінімалістичні пейзажі Галичини у фотопроекті “Terra Galicia”

У львівській галереї “Дзиґа” презентував свій новаторський фотопроект Юрко Дячишин. “Terra Galicia” – це світлини, де відображено красу природи Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської областей. Подробиці розповість “Frankivsk.trend” з посиланням на “ВІКНА“.

Найменування фотопроекту обирали підписники у соціальній мережі. Було два варіанти – “Terra Galicia” та “Halychyna Land”. Юрко Дячишин відомий своїми попередніми проектами та виставками, які вражали символізмом та творчим задумом. Серед них такі, як: “Карпатські пастухи”, “Святий Франклін”, “Лавочки”, “Його сини”, “Slavik’s Fashion, Slavik Super Star”.

Фотографувати природу він розпочав два роки тому. Його надзвичайно захоплювали пейзажі Західної України. Фото зроблені у різноманітні пори року, щоб вдало відобразити неймовірні рельєфи, зміну кольорів та настрою природи. На світлинах – лише природа у різні пори року. Фотограф уникав присутності людей, тварин, інфраструктури та будівель. Також на фото відсутній туман, світанок та захід сонця. Їх стиль – мінімалізм.

Робота над проектом тривала впродовж двох років. Юрко Дячишин планує продовжувати творчу діяльність саме в цьому напрямі. В пошуках “землі” було здійснено 70 поїздок та відзнято тисячі фотографій. З цієї кількості було обрано сотні довершених робіт. Він поділився враженнями та зазначив, що Галичина має надзвичайно простий та цікавий ландшафт:

“Потрібно достатньо часу та натхнення, щоб насолодитись та роздивитись краєвиди планети “Галичина”.

Автор зауважив, що локації обирали штудіюючи Google Maps. Таким методом визначалася крапка на мапі та шукали поля й дороги. Юрко Дячишин створив проект, який поєднав просту красу, настроєвість, різноманітність та цікаві ландшафти Галичини, які залишаються ігнорованими:

“Terra Galicia” – це Галичина, але вона нагадує іншу планету. Ці “космічні” ландшафти надихають, щоб мандрувати в часі та переноситися в різноманітні куточки цієї незвіданої планети”.

У соціальній мережі автор світлин написав, що присвячує виставку людині, яка завжди найбільше раділа за нього. 

Західноукраїнську природу змальовано надзвичайно цікаво та неординарно. Поля та села постали у оригінальному мистецькому баченні. Краса місцин показана у різноманітні сезони, що додає якоїсь загадковості. Краєвиди Галичини дуже багаті, але вони потребували авторського переосмислення та вміння помічати повсякденні деталі.

Изображение удалено.Изображение удалено.

Изображение удалено.

Comments

.,.,.,.