У школах Івано-Франківська запроваджують інклюзивну освіту

Інклюзивне навчання забезпечить дітей з обмеженими можливостями відвідувати звичайну середню школу та навчатись як звичайні діти. Інклюзія стане новою складовою українських шкіл, адже парти та мультимедійні дошки – це добре, але можливості мають бути для всіх.

Frankivsk-trend повідомляє, що дана програма передбачає соціалізацію дітей з інвалідністю та їх пристосування у звичне середовище. Діти розвиваються та навчаються в таких умовах, як їхні однолітки. Однак противники такого навчання запевняють, що дітям з особливостями буде досить важко пристосуватись до звичайних класів і перший час виникнуть труднощі у спілкуванні та відношенні простих дітей.

Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради стверджує, що на даний момент на Івано-Франівщині діють більше 200 класів з інклюзивним навчанням, де навчаються 400 дітей з особливими потребами.

“Діти з інвалідністю мають навчатися у звичайних класах. Для цього вони проходять медкомісію, яка приймає рішення, чи може дитина ходити в звичайну школу”, – каже Віктор Кімакович, директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської міської ради. 

Більшість таких дітей потребують додаткової допомоги, тому надають асистента вчителя. Кількість дітей, залучених в дану програму продовжує тільки зростати.
Директори шкіл вважають, що навчання дітей з інвалідністю з простими учнями допомагає їм швидше пристосуватись до звичного життя та соціалізуватись.
Вчителі запевняють, якщо в класі є хоча б одна така дитина , то це позитивно впливає на внутрішню атмосферу класу, адже однолітки стають добрішими та своїми зусиллями намагаються допомогти тій дитині адаптуватись.

Івано-Франківська школа №1 сприяє запровадженню інклюзивної освіти, тому наразі в школі діють 6 інклюзивних класів, у кожному з яких є 1 дитина з інвалідністю. Не зважаючи на велику кількість учнів, школа вже більше 20 років працює з дітьми з обмеженими можливостями.
Варто додати, що у школі є спеціальна кімната, де діти відпочивають та займаються з логопедом. Також обладнано окремий туалет та спеціальні поручні.

“У майбутньому ми хотіли б облаштувати ще маленький спортивний зал для дітей з інвалідністю, з тренажерами, де вони могли б займатися лікувальною фізкультурою”, – каже директорка школи Любов Мурга.

Comments

.,.,.,.