У Франківську відбувся благодійний фотопроект “Дотик сонечок”

23 січня у фортечній галереї “Бастіон” відбувся фотопроект “Дотик сонечок”. Це соціальний та благодійний захід. Про деталі розповість “Frankivsk.trend” з посиланням на Управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради.

Головними ініціаторами цього проекту стала Асоціація батьків дітей з синдромом Дауна. Втілив проект у життя фотограф Сергій Бобик, який працював з дітками вперше і ловив моменти їх сонячних усмішок. 

“Ця фотозйомка стала особливою подією в житті кожної дитини та їх батьків. Вони часто залишаються наодинці із своєю проблемою та “закриваються” від оточуючих. Діти з синдромом Дауна є щирими, світлими й добрими. Юля, яка бачила мене вдруге в житті, кинулась з обіймами! Ця відкритість є головною характеристикою “сонечок”,- зазначила Катерина Мельничук.

Ці дітки є особливо люблячими та чутливими. Відчувають ставлення оточуючих та не вміють накопичувати образи. Батьки та матері, які були присутніми на фотовиставці є закликом для всього суспільства, щоб ми ставали людяними та з розумінням й добром ставились до випробувань, які випадають на нашу долю. 

Виховувати “сонячних” діток не є легко. Необхідно докласти максимум часу та зусиль і бути готовим до самопожертви. Вічними супутниками батьків стає терплячість й розуміння. Необхідно поєднувати в собі логопеда, фізіотерапевта, медсестру, психолога та люблячу маму. Але таке терпіння щедро винагороджується, бо воно зближує всіх членів сім’ї. Інші діти стають менш егоїстичними та вчаться виявляти співчуття й розуміння. 

Декілька порад, які допоможуть подружитись з цими дітками:

  • схиліться, щоб ваші очі знаходились на рівні їх очей;
  • говоріть простими й короткими реченнями;
  • активно використовуйте мову жестів;
  • дайте час обдумати ваші слова;
  • слухайте уважно та зацікавлено.

Головне фото ілюстративне

Comments