Впровадження Smart City: нові можливості

Місто виграло конкурс і в подальшому буде активно працювати над реалізацією проекту “Впровадження інноваційних та безпечних для клімату рішень концепції Smart Сity в галузі інфраструктури, мобільності та енергоефективності в містах України”. Про деталі розповість “Frankivsk.trend” з посиланням на “smartcity.mvk.if.ua“.

Було підписано меморандум між представниками “Фонду Фрідріха Науманна за Свободу”, ГО “Struktura” та міською радою в особі мера Руслана Марцінківа.

Заяву на конкурс подав депутат міської ради Андрій Грималюк. Серед всіх учасників було обрано чотирьох. Одним з них став Івано-Франківськ. Цей проект допоможе виробити комплексну систему місцевих рішень, які стосуються запровадження Smart City. Було ухвалено попередню домовленість, що цей етап передбачає забезпечення промоційної компанії впровадження електронного квитка в місті.

В лютому має відбутися перша зустріч з європейськими експертами, які поділяться власним досвідом щодо впровадження цієї системи.

Івано-Франківськ є лідером серед міст України із запровадження проектів у сфері електронного самоврядування. Зараз їх налічується 52. Вони охоплюють різні сфери: культура, адміністративні послуги, освіта, туризм тощо.

Особливою гордістю є електронні послуги ЦНАПу, які презентують на міжнародних рівнях та викликають особливе зацікавлення сусідів. До них належать: “Доступний Івано-Франківськ”, “Безпечне місто”, “Голос громади”, єдиний читацький квиток та інші.

На платформі smartcity.mvk.if.ua кожен франківчанин має змогу запропонувати власний проект для подальшої ралізації в системі “розумне місто”. Достатньо лише заповнити просту електронну форму.

Розумне місто – це не лише фантазія про майбутнє. Інноваційні рішення Internet of Things (loT) сприяють швидкому розвиткові багатьох міст. Використовуються технології стільникового зв’язку, щоб підключити та вдосконалити інфраструктуру. Зробити його максимально зручним для мешканців та гостей. Івано-Франківськ вже декілька років поспіль бере участь в інноваційному розвитку та впроваджує новітні технології.

Місцеві жителі використовують міські системи різними шляхами, застосовуючи смартфони чи інші мобільні пристрої. Тут гармонійно поєднано системи та дані з фізичною інфраструктурою й службами міста і це дає можливість скоротити витрати й підвищити рівень системи управління. До переваг належить: покращення використання енергії, оптимізація збирання сміття, мінімізація завантаженості трафіку, істотне покращення якості повітря тощо.

 

 

Comments