До Івано-Франківська приїхала нова партія “валідаторів”

На комунальному підприємстві «Електроавтотранс» отримали партію сучасних валідаторів для тестового користування. За допомогою пристроїв мешканці Франківська матимуть змогу оплачувати проїзд у муніципальному транспорті в безготівковій формі. Наразі нова техніка проходить налаштування та готується до тестування. Як повідомляє frankivsk-trend з посиланням на Версії, в користуванні валідатори прості.

Є два типи пристрою: переносні та стаціонарні. Останні планують встановити у салонах автобусів та тролейбусів. Пасажири оплачуватимуть проїзд або транспортною карткою, яку згодом всі оформлять, або за допомогою функції PayPass. Переносні будуть тестуватись в першу чергу. Вони будуть розміщені біля водія. Для оплати проїзду достатньо просто піднести картку до пристрою.

Поки їх планують встановити у тестовому режимі у одному тролейбусному та автобусному маршруті. Їхня пробація триватиме до середини 2019 року, а вже потім ними почнуть оснащувати решту комунального транспорту. На підприємстві пояснюють, що стаціонарні валідатори, на відміну від переносних, не видають квитків, тому перевірку оплати проїзду здійснюватимуть рейдові групи. Коли буде відбуватись рейдова перевірка групою контролю, наприклад, це буде комунальне підприємство чи муніципальна варта, вони заходять в транспортний засіб, по стаціонарному валідатору дивляться скільки було здійснено поїздок та валідацій за останні півгодини, і потім звіряють це з номерами пасажирів у салоні.

Наразі в комунальному підприємстві  «Електроавтотранс» міркують над введенням різного тарифу на проїзд у транспорті в залежності від способу оплати, де найвища ціна буде на готівковий розрахунок. Головна мета валідаторів у місцевому транспорті – не видача проїзних квитків, а, насамперед, безготівкова оплата проїзду.

Comments

.,.,.,.