“Лікування з іграшками та у яскравих кольорах”: Перша в Україні кімната позитиву

Першу “Кімнату позитиву” було відкрито в обласному фтизіопульмонологічному центрі Івано-Франківська. Наразі  перебувати у закладі лікування дитині буде психологічно легше, повідомляє frankivsk-trend з посиланням на Курс.

Щороку близько 200 дітей поступають у відділення легеневого туберкульозу та менінгіту і тривалий час перебувають на лікуванні. Кілька місяців, протягом проведення терапії, пацієнтів ізолюють від навколишнього середовища, а також від друзів та близьких.  Після створення такої кімнати дітки зможуть відволіктись від захворювання та лікарняних стін. А лікарі переконані у такий спосіб досягти позитивного результату у подоланні недугу можна значно швидше.

Перші пацієнти уже діляться, що кімната обладнана іграшками для хлопчиків та дівчаток, є матеріали для навчання та особистого розвитку, а також панує позитивна та затишна атмосфера. Відділення розраховане на 30 ліжок, на жаль воно не буває порожнім, практично завжди заповнені ліжка, а дітки тривалий час знаходяться на лікуванні, були й такі, що до 6 місяців. Більше ніж ліки, таблетки чи уколи, такі позитивні емоції та хороше налаштування допомагає швидше справитись із захворюванням. Це дійсно так, воно перевірено часом, діти це підтвердять.

Вартість проекту – 200 тисяч гривень. Дизайн, простір та функціональне наповнення кімнати меценати продумали до деталей. Вона поділена на 4 зони: творчу, ігрову, читальну та освітню. Концепція розроблялась спільно лікарями, психологами, педагогами, дизайнерами і, відповідно, вийшло таке яскраве та позитивне приміщення. Ця кімната також дозволяє мати позитивно заряджений час для дозвілля дітей, де вони на кольорових елементах облаштування можуть займатись, бавитись, спілкуватись між собою.

Ідею запозичили у сусідній Польщі, у дитячій клініці ендокринології та діабетології Вроцлава. До речі вже сьогодні меценати хочуть ініціювати на державному рівні запровадження універсальної шкільної програми у дитячих лікарнях.

Comments

.,.,.,.