Вийшов документальний фільм про нелегкі будні працівників Івано-Франківськтеплокомуненерго

Історія Івано-Франківськтеплокомуненерго сягає ще середини XX століття. В 1966 році було створено об’єднання котелень. В подальшому це об’єднання в 1979 році доєдналось до новоствореного підприємства Івано-Франківськтеплокомуненерго, пише сайт “frankivsk-trend.in.ua“.

Керуючись аксіомою, що справжній українець не може прожити без української пісні, в 2004 році на базі теплокомуненерго був створений аматорський хор української пісні “Чорнобривці”. На думку керівництва цей хор повинен був стати антистресовою допомогою для працівників, так як робота комунальника досить напружена і складна.  До складу хору увійшли працівники підприємства. Під керівництвом першого диригента Михайла Дем’яновича Савки хор надбав чудовий репертуар, та брав участь в багатьох концертах. В 2008 році концертмейстером хору став талановитий музикант Андрій Васильович Дейчаківський, який  ось вже на протязі 11 років являється незмінним учасником хору. В 2012 році хор очолила Ірина Василівна Павлик, яка разом з своїм чоловіком Яремою Васильовичем Павликом вірою і правдою служать хору та українській пісні.

В 2018 році відбулось непересічне дійство, а саме хор “Чорнобривці” записав гімн теплокомуненерго, який в подальшому увійшов до фільму “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго”. Гімн написаний в 2016 році, музику написали композитори Роман Григорів та Іван Розумейко, а текст гімну написала ініціатор перформансу Надія Парфан. Фільм спродюсований Іллею Гладштейном.

Фільм було показано в місті Ньйон на фестивалі Visions Du Reel. Українська прем’єра відбулася на міжнародному конкурсі документального кіно Odesa International Film Festival. В 2019 році права на трансляцію фільму викупила найбільша японська компанія телерадіомовлення NHK.

Цей фільм показує, яка насправді нелегка робота комунального працівника і яку важливу роль відіграє українська пісня в його житті. Адже ми добре знаємо, що до працівників комунальних підприємств завжди завищені стандарти. Все це пов’язано з частими поломками обладнання, яке в експлуатації підприємств. Враховуючи, що заміну обладнання провести повністю не вдається, треба віддати належне професійним навичкам працівників комунальних підприємств, які стараються в стислий термін усунути проблему.

Автор: Тарас Гроссберг

Comments