Освітні заклади Прикарпаття стануть автономними

З новим законом про освіту змін зазнають освітні заклади в об’єднаних територіальних громадах. Вони стають автономними. Виникає поняття утримання школи, з’являється нова філософія щодо життя освітнього закладу.

Нагадаємо, що автономія надає суб’єкту освітньої діяльності право на самоврядування, а саме на самостійність і незалежність та відповідальність прийняття рішень в академічній, організаційній, фінансовій та кадровій сфері діяльності, що відбувається в межах закону, повідомляє frankivsk-trend.

«Насправді це вже буде звучати як забезпечення фінансування загальноосвітнього закладу – це перше, а друге заробляти будуть тільки платні послуги, фінансування продовжиться як було: залишиться освітня субвенція і забезпечення видатків, в тому числі і оплата комунальних послуг  з коштів місцевого бюджету.» – розповідає Оксана Швець – радник з питань місцевих фінансів ІФЦРМС

Витрати на освіту займають левову частку бюджету 23 громад області  – а це 69%. Школи Печеніженської ОТГ вже 2 місяці працюють в режимі автономізації.

«Перш за все треба було привести у відповідність нормативно-правову базу. Прийшли зміни у статутах навчальних закладів. Статути ми привели у відповідність до закону України про освіту. Наразі маємо також вже ліцеї і гімназії. Оптимізація дає те, що школи беруть на себе більше відповідальності, вони є менеджерами у своїй роботі, першочергово визначають перші потреби, які необхідно вирішити в певному закладі.» – каже Михайло Яворський – начальник відділу освіти, молоді та спорту Печеніжинської ОТГ.

Саме директору надається право керування фінансовим ресурсом, ефективного і результативного його використання. Це людина-менеджер, яка підбирає кваліфіковані кадри, вміє рентабельно витрачати кошти задля матеріально-технічного забезпечення освітнього закладу і не боїться відповідальності.

Процес автономізації освітніх закладів не має часових рамок, однак, якщо виникнуть загрози, що такий проект буде не на користь учням – автономізація не відбудеться!

Comments

.