Лілія Дорак виготовляє вироби з полімерної глини. Калушанка має освіту юриста-криміналіста. А на творчість її надихнула декретна відпустка. Жінка вирішила навчитись цікавому та новому. Про її захоплення розповідає “Frankivsk.trend” з посиланням на “ВІКНА“.
З декором глиною Лілія познайомилась на просторах інтернету і це були горнятка. Жінка розповідає, що хотіла придбати його для себе, але це був російський сайт і не хотілось замовляти. Бажання мати таку річ переросло у те, що майстриня стала освоювати нові техніки та шукати необхідну інформацію, бо в Калуші тоді ніхто ще цим не займався.
Пані Лілія переглядала безліч майстер-класів у Ютубі та активно спілкувалась з різними рукодільницями. Секретом свого успіху називає велике бажання працювати й впевненість у власних силах.
Жінка декорує посуд й предмети канцелярії. Серед них: тарілки, горнятка, ложки, виделки, кришки чайників, банки, цукерниці, ручки та інше. Також виготовляє скріпки й брелки. Має плани освоїти декорування записних книжок.
Перші роботи виготовила в липні минулого року. Це були ложки із зображенням макарунів та кекса і горнятко з тюльпанами.
Рукодільниця поділилася секретами творчого процесу:
“В основному, він розпочинається тоді, коли діти сплять. Насамперед вирішую, який це буде виріб. Якщо це авторська ідея, то просто ліплю й підбираю потрібні кольори. Інколи шукаю симпатичні звірятка на малюнках та виліплюю їх на горнятках. Найчастіше мені замовляють роботи з конкретним фото роботи з інтернету”.
Майстриня розповіла, що об’ємна ліпка триває близько 5 годин. Далі 15-30 хвилин – це процес запікання чашки з декором при температурі 90-120 °C. Після охолодження склеює декор та залишає на добу, а далі – покриває лаком, який сохне впродовж 10 хвилин. У середньому декор горнятка займає 2-5 годин.
Калушанка зазначає, що може займатися улюбленою справою з вечора до ранку. Сміється, що якби не була сімейною людиною, то ліпила б цілими днями і ночами.
До вибору матеріалів жінка підходить з обережністю й максимальною ретельністю та співпрацює з надійними постачальниками. Горнятка купляє в Празі, а деякі у Франківську, бо в Калуші важко придбати красиву і якісну чашку.
Майстриня дала поради, які стосуються догляду декорованих виробів: їх потрібно мити м’якою губкою в теплій воді. Не рекомендує ставити вироби в мікрохвильовку, бо це призведе до знищення захисного покриття.
Пані Лілія розповіла, що освоїти це заняття неважко, але основну роль відіграє бажання та природні задатки. Жінка ділиться, що є замовлення, які шокують, але в кінцевому результаті все виходить.
Майстриня розповіла, що навчитися ліпити полімерною глиною неважко. Звісно, велику роль відіграє бажання, проте потрібні і природні задатки.
Головне фото ілюстративне.