Чудо техніки та розумний помічник – робот-пилосос

Вибрати робот-пилосос – завдання складне для багатьох споживачів. Популярність цих помічників зростає в геометричній прогресії, а виробники регулярно вдосконалюють функціонал та можливості розумних пилососів, починаючи від збирання пилу та закінчуючи опцією самоочищення.

Кому потрібен робот-пилосос

Над покупкою помічника варто задуматися тим, для кого актуальні дані пункти:

 • часу та бажання на щоденне прибирання немає;
 • місце проживання – велике промислове місто;
 • у сім’ї діти та вихованці;
 • у сім’ї є алергіки, літні або малорухливі люди;
 • відсутні килими із довгим ворсом.

Подивитися актуальні варіанти роботів можна тут, а після оцінки їх характеристик купити відповідну модель.

Критерії вибору

Вибираючи розумного помічника по господарству, потрібно врахувати такі нюанси:

 1. Розміри пристрою. Цей параметр безпосередньо пов’язаний з тим, чи є у меблів ніжки і якої вони є висоти. Стандартна висота такої техніки 8,5-10 см, але випускаються моделі 5-7,5 см заввишки. Перед покупкою рекомендується виміряти висоту затишних кутів, куди повинен заїхати пилосос. Якщо девайс круглий, необхідно врахувати його діаметр, а якщо квадратний – довжину грані. Компактний робот працює ефективніше, підбираючись до кутів та легко маневруючи серед домашньої обстановки. Габаритніші моделі вміщують під корпусом потужніше «серце», більший за обсягом контейнер для збору сміття.
 2. Площа збирання. Цей показник залежить від ємності акумулятора та наявності функції побудови картки приміщення у роботизованого помічника. Близько 75% моделей призначено для приміщень площею менше 60 кв. м. Для житла більшої площі призначені варіанти з ємністю акумулятора не менше 2400 мА*год та лідером – лазерного датчика, що відповідає за побудову маршруту збирання.
 3. Об’єм резервуару для пилу. Для збирання невеликого приміщення підійдуть моделі з об’ємом контейнера 250 мл.
 4. Тип фільтру. Існує 2 види – електростатичний та HEPA-фільтр. Перший вид багаторазовий, при засміченні його миють. HEPA-фільтри очищають повітря ефективніше, працюють довше, але під час засмічення підлягають заміні.
 5. Наявність датчиків та здатність реагувати на перешкоди. У житлових приміщеннях є перешкоди, на які розумний пилосос повинен реагувати швидко і адекватно – перескакувати височини, змінювати напрямок при загрозі зіткнення тощо. Бюджетні моделі оснащені лише датчиком зіткнень, тому змінюють свій напрямок руху лише після контакту з перешкодою, по периметру гумовим бампером. Просунуті роботи мають в оснащенні набір різних датчиків та сенсорів: лазерні, оптичні, ультразвукові, інфрачервоні (для вимірювання відстані до перешкод та зміни напряму, для заїзду під меблі, ідентифікації дверних отворів та проїзду до інших кімнат).
 6. Додаткове обладнання. Підвищує ефективність збирання на 10% турбощітка – валик із жорсткою щетиною спіралеподібної форми. Краще видаляють шерсть тварин моделі з модулем прямого всмоктування. Позбавляють необхідності після кожного прибирання чистити сміттєзбірник розумні помічники з додатковим відсіком в зарядних станціях (або функція самоочищення). Останні роботи-пилососи можуть проводити вологе прибирання.

Розумний пилосос не замінить повноцінного генерального прибирання, але при правильному виборі знизить їх кількість, звільнить час і заощадить сили.

Comments

.,.,.,.