Молоді та перспективні: талановиті актори Івано-Франківського драмтеатру

За останні роки в кінотеатрах все частіше показують сучасні українські фільми. Нові фільми набувають неабиякого успіху не лише в межах України, але й за кордоном. Також нові театральні постановки заслуговують особливої уваги через свій незвичний і новаторський підхід. Напевно, не буде перебільшенням сказати, що розвиток кіномистецтва і драматичного мистецтва був би не настільки успішним без талановитих молодих акторів, які у своїй роботі прагнуть постійно вдосконалюватися і досягати все більших і більших висот, пише «frankivsk-trend».

Цікаво, що чимало таких перспективних молодих акторів можна зустріти й на Франківщині. Дехто з них не лише грає на сцені рідного театру, але й знімається в кіно. Зокрема, це актори Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. І. Франка – Роман Луцький, Олексій Гнатковський, Іван Бліндар і Олексій Лейбюк. Варто зазначити, що 3 роки тому ці франківці потрапили в ТОП-20 найуспішніших молодих акторів України за версією порталу «Главком».

Роман Луцький

 

Роман Луцький народився 20 березня 1986-го року в селі Боднарів Калуського району Івано-Франківської області. З дитинства хлопець мріяв стати оператором. На його захоплення вплинула професія батька, який був фотографом. У випускному класі Роман придбав фотоапарат і почав знімати різні урочисті заходи на свою камеру. Після закінчення школи вступив в театральне відділення Інституту мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника. Водночас Роман Луцький ходив на спеціальні заняття для студентів-акторів. А у 2006-му році зіграв на сцені одну зі своїх перших ролей. З 2008-го року Роман почав працювати актором в Івано-Франківському драмтеатрі. Він грав в таких спектаклях, як «Нація», «Занадто одружений таксист», «Повія». Крім того, Роман Луцький знявся не в одному українському фільмі. Зокрема, він брав участь у зйомках таких фільмів: «Параджанов» (2013), «Брати. Остання сповідь» (2013), «Тепер я буду любити тільки тебе» (2015) і «Сторожова застава» (2017), «Тарас. Повернення» (2019), «Дорога додому» (2019) і «Віддана» (2020). Також український актор знімався у серіалах «Століття Якова» (2016), «Обручка з рубіном» (2018) і «Шістка» (2019).

Варто окремо згадати пригодницький фільм-фентезі «Сторожова застава», який приніс Роману Луцькому велике визнання. Кінострічку зняли за мотивами однойменного роману Володимира Рутківського. Фільм розповідає про школяра Вітька, який через загадковий портал потрапляє у минуле тисячоліття. Роман Луцький зіграв одну з головних ролей – молодого руського богатиря Олешка. Варто зазначити, що фільм «Сторожова застава» став знаковим в історії українського кінематографу, бо це по суті перше українське фентезі, яке показали на широкому екрані. Якщо ви ще не дивилися цієї стрічки, то варто додати її у свій список «must see». Адже тут і сценарій, і професійна гра акторів, і костюми героїв, і монтаж – усе це варте вашої уваги.

Олексій Гнатковський

Олексій Гнатковський народився 9 листопада 1985-го року в Києві. Зі столиці він переїхав до Івано-Франківська, де навчався на політологічному відділені Прикарпатського університету. В той час Олексій працював в творчому колективі Івано-Франківського обласного музично-драматичному театрі. У 2008-му році, коли він закінчив навчання в Інституті мистецтв ПНУ імені В. Стефаника, став артистом Івано-Франківського драмтеатру. Він відомий за участю у спектаклях «Нація», «Театр», «Занадто одружений таксист», «Солодка Даруся», «Гамлет», «Пристрасті Тіля», «Оскар і Рожева Пані», «Модільяні» та інші. У 2017-му році Олексій Гнатковський вперше проявив свої режисерські здібності – поставив виставу за мотивами роману Е. М. Ремарка.

Іван Бліндар

Іван Бліндар народився 19 червня 1992-го року в столиці України. Він навчався на театральному відділенні Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. З 2011-го року працює актором в Івано-Франківському драмтеатрі. Іван зіграв у дуже багатьох виставах, серед яких «Опера мафіозо», «Енеїда», «Ігри імператорів», «Таксист-2 або Любов на швидкості», «Пристрасті Тіля», «Красуня і чудовисько», «Нація», «Котигорошко», «Заробітчанки або Мамо, повернись…», «Змішані почуття» і «На Західному фронті без перемін». Також він знявся у короткому метрі «Кров’янка» (2016) режисера Непиталюка, фільмах «Коли падають дерева» (2018), «Сквот32», «Шлях мерця» (2019) і «Я, Побєда і Берлін» (2020).

До речі, в фільмі «Я, Побєда і Берлін», знятому за мотивами однойменної книги українського співака і автора пісень Кузьми Скрябіна, Іван Бліндар зіграв головного героя – Кузьму. Цей пригодницький і комедійний фільм розповідає про молодого музиканта, який на початку 1990-х років купує старий автомобіль «Побєда». На цьому автомобілі вінразом зі своїм другом їде в Берлін з надією обміняти машину на «Мерседес». В Німеччині Кузьма знайомиться з одним рок-музикантом, який заохочує його вийти на велику зарубіжну сцену. Подорож друзів переповнена різними веселими та курйозними ситуаціями. Тому усім українським глядачам, а особливо тим, хто любить творчість легендарного Кузьми Скрябіна, варто подивитися кінострічку «Я, Побєда і Берлін». 

Олексій Лейбюк

Олексій Лейбюк народився 5 жовтня 1992-го року в місті Київ. Навчався на курсі режисерсько-акторської діяльності в Київському національному університеті культури і мистецтва. Свою творчу кар’єру Олексій починав, граючи на сцені Київського театру «Золоті Ворота» та в театральній майстерні Ніни Гусакової. У 2015-му році переїхав до Івано-Франківська, де почав працювати в місцевому академічному театрі. Спочатку працював в театрі як режисер. Він поставив такі спектаклі, як «Очі блакитного собаки» і «Любов із присмаком дощу» (твір Г. Маркеса). Свої акторські здібності проявив, зігравши у спектаклях «Собор Паризької Богоматері», «На західному фронті без змін» і «Готель двох світів». Олексій Лейбюк також знімався в рекламі.

Comments

.,.,.,.