Вибираємо вокальний мікрофон

Навіть починаючому вокалісту для постійної вокальної практики необхідний мікрофон. За призначенням, вокальні мікрофони можна розділити на студійні і сценічні. Використання пов’язано з принципом дії мікрофона. Для сцени більше підходять динамічні мікрофони, а для студії – конденсаторні.

Динамічні мікрофони

Можуть працювати при несприятливих погодних умовах і поганий акустиці. Перетворення звукових хвиль в електричні у них відбувається завдяки мініатюрному динаміку. Їм не потрібен постійний джерело живлення. Вони мають гарну віброізоляцію, витримують високий звуковий тиск, не чутливі до скачок температури. Деякі моделі досить універсальні, але за якістю звуку поступаються конденсаторним.

Конденсаторні мікрофони

Перетворювачем звуку в них служить конденсатор. Такі мікрофони потребують додаткового живлення від мережі, акумулятора або фантомному з напругою 48 В, яке подається від входу навантаження мікшера або підсилювача. У деяких моделях для цієї мети використовують батарейки. Використовують ці високочутливі мікрофони в студії з хорошою звукоізоляцією, рідше для запису хору і музичних інструментів. Частотний діапазон у них дуже широкий. У деяких моделей він становить 5 Гц – 200 кГц. По всіх частотах конденсаторні мікрофони рівно вловлюють звук. Вони можуть бути забезпечені спеціальним ПОП фільтром від «вибухових» приголосних. До недоліків можна віднести крихкість.

Окремо варто згадати радіомікрофони.

 • Мікрофон-петлички;
 • Головний мікрофон;
 • Ручний мікрофон-передавач.

Вони дуже зручні для сцени і телевізійних студій. Працюють на батарейках. Кілька поступаються конденсаторним і динамічним мікрофонів, але своє призначення цілком виправдовують.

У кожного мікрофона є певні характеристики.

Діапазон частот вокального мікрофона досить широкий – 50Гц-15кГц. Але в ідеалі краще вибрати мікрофон з діапазоном близьким до частотним показниками голосу. Тоді мікрофон буде відмінно вловлювати всі відтінки голосу і набагато менше фон. Особливо це важливо для живого виконання.

Чутливість мікрофона вказує на те, як сприймається мікрофоном тихий звук. Якщо чутливість вказана в дБ, низькі цифри цього показника говорять про високу чутливість, а якщо в мВ / Па, то навпаки.

Рівень звукового тиску SPL визначає максимальну гучність, сприйняту мікрофоном. Середній показник 100дБ. Для вокального мікрофона цього цілком достатньо.

Спрямованість показує, в якому напрямку працює мікрофон.

 • Кругова – вловлює звук з усіх боків.
 • Кардіоїдна – сприймає звук спереду мікрофона.
 • Суперкардіоїдна – область звуку, що утворюється спереду, звужена, але частково вловлюється звук позаду.
 • Гіперкадіоідная – подібна до попередньої, але область захоплення заднього звуку ширше.
 • Полукардіодная – проявляється у мікрофонів, зафіксованих на поверхні.
 • Вісімка – сприймає звук спереду і ззаду.

У мікрофонів, які працюють в одному напрямку, відмінна шумоізоляція. Якщо ви виступаєте під відкритим небом, на сцені клубів і арт-кафе, пишете пісні в маленькій домашній студії, вам нема чого купувати дороге студійне устаткування. Використовувати всі його можливості ви все одно не зможете. Динамічний односпрямований мікрофон з середніми показниками прекрасно впорається з поставленим перед вами завданням. А вокалісту, який виступає на урочистостях і корпоративах, зручніше буде користуватися недорогим бездротовим.

Де купити вокальний мікрофон?

Прекрасний вибір мікрофонів і звукового обладнання – в магазині музичних інструментів Музикант https://musician.ua/.Профессиональные виконавці, новачки і любителі зможуть знайти тут товар з необхідними характеристиками. Ви можете вибрати мікрофони відомих брендів:

 • Neumann
 • Yamaha
 • Sennheiser
 • Shure
 • Audix
 • І інших відомих виробників.

Мікрофон, куплений в магазині Музикант, стане запорукою ваших успіхів і досягнень.

Comments

.,.,.,.