Денис Січинський – автор одного з найпопулярніших українських гімнів

Денис Січинський хоча і народився на Тернопільщині, проте все своє життя прожив на Франківщині, де створював свої відомі композиції. Повідомляє «Frankivsk-trend».

Життя і юність композитора

Народився Денис Січинський 2 жовтня 1865 року в селі Клювинці на Тернопільщині. В ранньому віці він втратив обох батьків, це перешкодило йому здобути музичну освіту. Адже в той час навчатися музиці можливо було лише у Відні або ж Празі. Тому, основи музичного мистецтва юний Денис Січинський вивчав в Тернопільській гімназії. Після завершення навчання він поступив на правничий і теологічний факультети Львівського університету. 

Проте, музика манила майбутнього композитора. Тому, він все ж таки вирішив навчатися в Львівській консерваторії, яку успішно закінчив у 1888 році. Після здобуття музичної освіти він переїхав в Коломию, де заснував чоловічий вокальний квартет. Денис Січинський був першим композитором на Галичині.

Незважаючи на талант, життя композитора було досить важким. Доля постійно ставила перед ним перепони на шляху до визнання. Так, Денис Січинський відмовився від державної кар’єри і намагався жити лише з музики.

Однак, в той час композитори заробляли дуже мало. Через це музикант змушений був братися за будь-яку роботу аби хоч якось звести кінці з кінцями. Він підробляв рахівником, бухгалтером, капельмейстером, керував хором, військовим оркестром та аранжував популярні твори.

Друзі і знайомі не розуміли життєвої позиції композитора, який хотів жити лише з музики та називали його відчайдушним диваком-композитором.

Творчість Дениса Січинського

Денис Січинський був видатним українським композитором та хоровим диригентом. Він був першим професором музики в Галичині. Саме він є автором одного з найпопулярніших українських гімнів 20 століття «Не пора».

Січинський

Творчість композитора мала великий вплив на розвиток української культури. Так. в 1891 році він заснував музичне товариство «Боян». Під час роботи в товаристві Денис Січинський створив два своїх відомих твори – «Було не рубати зеленого дуба» та «Дніпро реве».

Композитору приписують пожвавлення мистецького життя в Коломиї, Станіславі, Перемишлі та навколишніх селах. Найбільше композицій Денис Січинський створив для вокалу. Визнання отримали його твори написані на основі текстів Івана Франка та Тараса Шевченко. Він одним із перших українських композиторів звернув увагу на драматичність в текстах Великого Кобзаря. Денис Січинський написав музику до віршів «Минули літа» та «Один в одного питаєм».

Як спадщину українцям композитор залишив пісні-романси «Бабине літо», «Дума про Нечая», «Як почуєш вночі», «Не співай мені», «У гаю, гаю» та інші. Не можна не відмітити і його історичну оперу «Роксоляна».

Незважаючи на талант та яскраву особистість, життя Дениса Січинського пройшло у постійних злиднях. Останні роки він змушений був боротися з смертельною хворобою – раком горла. Поховали Дениса Січинського в Івано-Франківську. Однак, як видатного композитора і музиканта його визнали лише після смерті.

Comments

.,.,.,.