Ірма Вітовська – талановита акторка родом з Франківщини

Ім’я Ірми Вітовської напевно знає кожен українець, адже її можна побачити на екранах в популярних фільмах та ситкомах. Окрім цього уродженка Франківська активно працює у Молодому театрі. Повідомляє «Frankivsk-trend». 

Ірма Вітовська є лауреатом міжнародних премій. Протягом двох років поспіль її визнавали найкращою актрисою за ролі в фільмах «Брама» та «Мої думки тихі».

Дитинство та юність Ірми Вітовської

Народилася майбутня актриса 30 грудня 1974 року в Івано-Франківську. Сім’я Ірми Вітовської була екзотичною та інтернаціональною. Батько – уродженець Івано-Франківська, мати – латишка, а прадідусь – росіянин. Незважаючи на це, дівчинку виховували в дусі патріотизму до України.

Коли вона народилася, її батьки були ще зовсім молодими: мамі виповнилося лише 18 років, а батькові – 20. Тому, в основному вихованням дівчинки займалися бабуся та дідусь, які й заклали основи її особистості. Завдяки вихованню рідних в 4 роки Ірма Вітовська вже вміла читати. Мама постійно водила її на різноманітні гуртки, в тому числі й на заняття з акторства. Однак, дівчина і подумати не могла, що пов’яже своє життя з театром та кіно.

ВІтовська

В сім’ї помічали, що в дитини талант до перевтілення, тому пророчили їй акторське майбутнє. В Ірми Вітовської на життя були свої плани: вона планувала вступити в Прикарпатський національний університет на історичний факультет. Однак, три спроби вступу були провальними. Тоді Ірма ВІтовська вирішила спробувати себе в акторстві.

Кар’єра Ірми Вітовської

Після чергових невдалих іспитів на історичний факультет дівчина переїжджає до Львова та подає документи в Львівський державний музичний інститут на спеціальність «Актриса драматичного театру». З першої спроби Ірма Вітовська поступила та почала вивчати ази акторської майстерності.

Коли дівчина була на четвертому курсі, вона взяла участь у фестивалі «Березіль», що проходив в Києві. Там її запримітили представники Молодого театру і запропонували співпрацю. Варто додати, що Ірма Вітовська і до сьогодні є актрисою Київського національного академічного театру.

З 2000 року розпочалася кінокар’єра актриси. Вона отримала роль у своєму першому фільмі «Нескорений». Проте, справжня популярність прийшла до Ірми Вітовської після виходу на екрани комедійного серіалу «Леся+Рома», де актрисі дісталася головна роль.

Окрім успіхів в кіно уродженка Івано-Франківська брала участь в різноманітних театральних фестивалях, за що отримувала нагороди. Ірма Вітовська є одним з ініціаторів та продюсерів постановки «Оскар і рожева пані», де вона виконала головну роль. Проєкт отримав гран-прі «Київська пектораль» в 2016 році. Також він отримав премію «Дзеркало сцени» від видання «Дзеркало тижня».

Не можна не відмітити участь Ірми Вітовської в постановці Ростислава Держипільського «HAMLET», що отримала відзнаку національної театральної премії «Гра» в 2018 році.

Одними з останніх стрічок Ірми Вітовської є серіал «Подорожники» та фільм «Мої думки тихі».

Comments

.,.,.,.