Залізобетонні труби: види і переваги використання

Будівельні труби виготовляють з таких матеріалів як бетон, метал, сталь або полімери. Найбільш популярними в будівництві великих і середніх масштабів є залізобетонні труби, хороший асортимент яких пропонує компанія УкФріВелл. Давайте ж розберемося, що це за вироби, де їх і для чого застосовують.

Де застосовують залізобетонні труби?

Труби із залізобетону мають широку сферу застосування, адже характеризуються відмінною міцністю і тривалістю експлуатації. На відміну від металевих, такі конструкції можуть служити більше сімдесяти років. Тому їх часто використовують в будівництві:

 • колекторів на автодорогах;
 • різного виду стоків;
 • систем каналізації;
 • фундаменту.

Переваги залізобетонних труб

Сфера застосування залізобетонних конструкцій така широка через безліч плюсів, якими вони володіють. До основних переваг труб із залізобетону відносять:

 1. Стійкість до корозії;
 2. Шорсткість внутрішніх стінок, яка не впливає на швидкість відтоку різного роду рідин;
 3. Гладкість зовнішніх стінок, що збільшує пропускні показники;
 4. Непроникність;
 5. Міцність на розтягування і стиснення;
 6. Стійкість до термічних факторів;
 7. Стійкість до хімічного і біологічного середовища.
 8. Доступна ціна, викликана собівартістю використаних матеріалів.

До недоліків такого виду труб можна віднести хіба що велику вагу, що може впливати на зручність їх установки, а також спричинити додаткові витрати на монтаж.

залізобетонні труби

Підводячи підсумки, варто сказати, що не дивлячись на особливості монтажу залізобетонних труб, їх все-одно не зможе замінити жоден метал за такими параметрами як довговічність, стійкість і доступність.

Які залізобетонні труби існують?

Залежно від виконуваних функцій, труби із залізобетону ділять на:

 • Напірні. Такий вид труб використовується для систем, в яких рідини знаходяться або рухаються під тиском.
 • Безнапірні. Такі труби використовують в системах вільного переміщення рідин.
 • Спеціальні. Найчастіше використовуються для укладання насипів різного виду доріг.

Другий вид залізобетонних конструкцій застосовується найбільш часто і ділиться ще на два види – розтрубні і фальцеві. Будова розтрубних труб характеризується наявністю втулкової частини на одному кінці і схожого на воронку розширення на іншому.

Також залізобетонні труби в залежності від форми зрізу ділять на три види:

 • Круглі. Такі збірні труби використовують при спорудженні каналізації або водостоку.
 • Прямокутні. Найчастіше використовуються під час укладання насипів автодоріг.
 • Квадратні. Використовуються в дуже рідкісних випадках.

Два перших види залізобетонних труб також застосовують в якості фундаменту для різних споруд і огорож.

Де придбати залізобетонні труби в Україні?

Багато хто задається питанням про те, де ж придбати по-справжньому якісні труби із залізобетону, які будуть виконувати всі свої обов’язки протягом більше сотні років. Пропонуємо звернути увагу на компанію ukfreewell, яка протягом довгого часу пропонує безліч товарів із залізобетону, азбестоцементу, пластику і інших матеріалів.

В електронному каталозі магазину ви зможете виставити необхідні параметри і вибрати потрібний товар за кілька секунд. У разі виникнення питань, професійні менеджери магазину із задоволенням допоможуть їх вирішити, а також допоможуть вибрати зручний для вас спосіб оплати і доставки.

Для постійних покупців УкФріВелл дозволяє оплачувати товар вже після отримання, а так як магазину довіряє багато людей, то такий спосіб оплати використовується досить часто. Також спокій за придбаний товар забезпечує і гарантійне зобов’язання на всі види конструкцій. Здійснюючи ж масштабне замовлення, користувач може розраховувати на приємний бонус у вигляді знижки.

Comments

.,.,.,.