Перший кіносеанс у Станіславові

Шумні зали, чорно-білі фільми, цікаві кінострічки… Станіславів славився своїм прогресом. Перші кінотеатри з’явилися  дуже швидко у місті. Мешканців Станиславова це захоплювало, тому що вони мали можливість відпочити та провести свій час при цьому з користю. Розвиток міста не залишався позаду, його прогресивність завжди вражала мешканців. Станіславів розвився у кожному можливому на той час аспекті, тому і не відставав у розвитку кінематографії. Не один кінотеатр було відкрито на теренах тогочасного Івано-Франківська. Люди цікавилися цим і раділи, що  в місті є професіонали, які можуть створити все потрібне не просто для затишної атмосфери, але й для технічних умов, які є дуже важливими у цій справі, пише frankivsk-trend.in.ua.

Історичний момент першого кіносеансу

Як вже відомо, у 1895 році брати Люм’єри запатентували кінопроект, до якого додали стрічкопротяжний механізм. Люди Станіславова захопилися такою ідеєю та почали відкривати кінотеатри у своєму містечку. Перше кіно продемонстрували у травні 1897 року. Тогочасні газети рекламували кінопрокат як «найновіший винахід Едісона в царині блискавичної фотографії». Тоді пан Маліновський показав глядачам види Парижа і Лондона. Це було дуже захоплююче, особливо для людей, які тоді не мали змоги побачити таке.  Також Маліновський продемонстрував жанрову сценку «Діти, що граються». Насправді, це була одноразова акція, яка відбулась на другому поверсі кам’яниці за вулицею Мазепи, 6. 

1897 рік – рік цікавинок для мешканців Станиславова

Варто згадати про те, що в 1897 році у місті з’явилася небачена до цього розвага – можливість переглядати «світлові картинки» у так званому фотопластиконі. У ті грудневі дні показували коронацію московського царя, види Святої Землі, Іспанії, Парижа й Лурда. Така розвага була не дуже дорога. Історик Михайло Головатий зауважив, що чудо століття прийшло до тогочасного Івано-Франківська саме в 1897 році. Адже було проведено перший кіносеанс у травні, а вже через 5 місяців мешканці Станиславова ознайомилися з можливостями кінематографа.  Перші кіносеанси відбулися завдяки Малиновському, проте самому місту потрібно було ще трохи часу для того, щоб почати створювати кінотеатри. Тому перший кіносеанс – це просто лише демонстрація можливостей. Проте це стало хорошим поштовхом для розвитку та принесло багато змін у життя мешканців Станиславова. Важливо те, що цей прогрес не був завжди на одному рівні, оскільки такі історичні фактори, як війна стали призупиненням розвитку кінематографії. Проте у повоєнні роки місто знову почало розвиватися та прогресувати. Саме тогочасний Івано-Франківськ показав свою силу та бажання завжди ставати кращим і діяти, незважаючи на будь-які обставини, які виникали тоді. Мешканці міста були задоволені такими можливостями, тому що це хоча б якимось чином допомагало відволіктися від реалій життя, всебічно розвиватися та проводити свій час з користю. Місто не зупинялося на своїх досягненнях та продовжувало дивувати людей.

Comments

.,.,.,.