Як правильно вибрати пральну машинку

Пральна машина — один із сучасних побутових приладів, без якого неможливе повноцінне ведення домашнього господарства. Перед покупкою важливо ознайомитись із основними правилами вибору техніки. Тоді придбання буде приємним і максимально виправданим.

Увага на місце встановлення

Насамперед важливо визначитися з місцем під пральну машину. Хтось віддає перевагу вбудованій техніці, хтось — тій, що окремо стоїть, можливо у ванні або кухні є спеціальна кишеня, куди поміститься малогабаритна техніка.

Загалом, визначаємо параметри та модель.

  • Стандартні пральні машини, що окремо стоять, мають середні габарити 60 х 85 х 45 см — для фронтальних моделей; 40 х 90 х 60 см — для вертикальних.
  • Якщо місце під техніку обмежене, можна звернути увагу на вузькі моделі. Їхня глибина лише 33 см.
  • Ще варіант — встановлення пралки під раковину у ванній кімнаті. У цьому випадку краще вибрати пристрій із невеликою висотою. Ідеально підійде машинка 69-70 см заввишки.

Тип завантаження грає роль

Якщо місця в приміщенні достатньо, краще використовувати пральну машинку з фронтальним завантаженням. Її верхню панель можна використовувати як поличку для косметики або кошика для білизни.

Вертикалка ідеально підійде для вузьких кишень і ніш. Але врахуйте, що для людей похилого віку і людей з невисоким ростом цей варіант не дуже підходить.

Об’єм завантаження

Сучасні пральні машини пропонуються виробниками у різних варіаціях. Максимум, який ви знайдете для побуду — 9 кг завантаження. У такому барабані можна випрати навіть велику ковдру. Але покупка такої техніки для сім’ї із двох осіб буде невиправданою. Загалом об’єм завантаження можна орієнтувати на кількість осіб у сім’ї. Для трьох буде достатньо пральної машини на 5-6 кг завантаження. Для чотирьох-п’ятьох — на 7 кг завантаження. Для одного-двох людей можна вибрати модель на 3-4 кг і не переплачувати.

Сушка  — так чи ні?

Деякі сучасні моделі мають функції сушіння. Вона виправдана в тому випадку, якщо ви мешкаєте в квартирі без балкона. Така опція дозволить виймати білизну з барабана практично сухою, не розвішувати її на радіаторах, дверях та мотузках по будинку. Цей же функціонал зручний для тих, хто більшу частину часу зайнятий роботою. Просто завантажуєш одяг, встановлюєш програму прання, вранці виймаєш сухий.

А ось якщо ви проживаєте в приватному котеджі або в квартирі з балконом, краще вибрати пралку без функції сушіння, якщо хочете заощадити на покупці.

Тип двигуна та бака в пральній машині

Під час вибору двигуна краще віддавати перевагу інверторному. Він не має традиційних щіток, гарантовано довго працює (до 10 років), не видає шуму під час прання та віджиму і забезпечує високий ККД. Нагадаємо, що інверторний двигун чутливий до стрибків напруги. Тому машинку краще підключати до мережі через стабілізатор.

Що стосується бака, ідеальний варіант — розбірний. У разі потреби заміни підшипників зробити це простіше.

Порада: обов’язково звертайте увагу на кількість програм прання. Врахуйте, що з 11 можливих ви постійно користуватиметеся лише трьома. Це підтверджено статистикою. Тому подумайте, чи є сенс переплачувати за те, чим так і не скористаєтеся.

Comments

.