Від Техасу до Франківська: як американський музикант популяризує в соцмережах українську культуру

Подорожує Україною, практикує українську мову, популяризує нашу музику та культуру серед американців. Це історія про музиканта із Техасу, який називає себе Михайлом. Він активно веде й розвиває свої соціальні мережі, інформує підписників про події в Україні, розповідаючи їм про боротьбу нашого народу проти окупантів і розвиток українського мистецтва. А безпосередньо в Івано-Франківську Михайло активно вивчає українську мову. Більше на frankivsk-trend.in.ua.

«Україна – це як моя душа»: мандрівки, творчість і українська мова

Чоловік приїхав зі штату Техас – там народився і виріс. Упродовж життя в Сполучених Штатах Америки активно займався творчістю. Михайло співає, грає на гітарі та малює. Дуже полюбляє мандрувати світом. Розповідає, що коли приїхав до нашої країни, вирішив залишитися жити у Києві.

Михайло каже, Україна – це начебто його душа. Тут він полюбляє бути значно більше, аніж, до прикладу, у Відні чи інших європейських містах. Ба навіть – в Сполучених Штатах. Михайло розповідає, що дуже любить спілкуватися тут із різноманітними людьми, а ще більше «фанатіє» від української культури. 

Музикант активно вивчає та практикує українську мову. Нею він уже спокійно може давати інтерв’ю, спілкуватися на вулицях і в соціальних мережах. Зі слів Михайла, російську мову він навіть не вивчав, до того ж, каже, хоче розмовляти «чистою» мовою, а не суржиком. Для цього проходить заняття із двома вчителями – у Івано-Франківську та Львові, передає «Суспільне».

Фото – suspilne.media

«Хочу ділитися українською ментальністю і культурою»: війна, соцмережі та музика

Від початку повномасштабного вторгнення російських окупантів до нашої країни Михайло почав активно вести соціальні мережі, зокрема, Youtube-канал. Його назвав просто – Mykhailo. Там, окрім пісень і переспів українських музикантів, американець знімає вуличні інтерв’ю із мешканцями різних міст України. У них він запитує українців про боротьбу із окупантами, про розвиток української культури, про улюблені пісні, а також про те, яких змін у життя принесла війна. 

Михайло каже, що це дуже важливо – доносити світу правду про події в Україні. Американець веде канал українською мовою, однак титрує усі відео англомовними субтитрами. З його слів, аудиторія каналу повинна дізнатися про українську ментальність, культуру і мову. Адже це зараз дуже важливо. Відеоролики американця збирають десятки тисяч переглядів. 

До повномасштабної війни канал Михайла здебільшого був наповнений піснями. Це були як переспіви відомих українських виконавців, так і авторські твори американця. Перша пісня чоловіка мала назву «Ой, мамо рідна». А влітку минулого року музикант виклав у соціальних мережах цілий альбом «Далека дорога» із 9 композиціями. Також Михайло експериментує із форматами і темами у соціальних мережах: озвучує вірші українських поетів, пробує себе у стендапі, веде традиційні блоги. 

Михайло планує і надалі багато подорожувати. Із Івано-Франківська згодом поїде знову до столиці, однак, каже, у наше місто обов’язково ще повертатиметься. 

Comments

.,.,.,.