В українському музеї у Нью-Йорку відкрили виставку писанок

В українському музеї у Нью-Йорку триває виставка писанок й світлин українських дерев’яних церков. Деталі розповідає “Frankivsk.trend” з посиланням на “Коломия сьогодні“.

Виставка має назву “Охоронці життя: писанки та дерев’яні церкви України”. Про це повідомляється на офіційній сторінці Good News about Ukraine у мережі.

Нагадуємо, що українська писанка є взірцем стародавнього народного розпису. Вона вважається символом весняного пробудження природи та зародження життя. 

Виготовлення писанок в українській традиції має певне сакральне значення й входить до обрядової сфери. За традицією розпочинали писати писанки у другій половині Великоднього посту. Існувала думка, що писанка вийде гарною тоді, коли під час її виготовлення поруч не буде сторонніх, тому яйця розписували на самоті. На Великдень їх освячували в церкві, а згодом використовували у великодніх іграх, для прикрашання осель та в якості оберегу.

Писанки писали спеціальними писачками й воском. У фарбуванні використовувались три фарби – червона, синя, жовта. Використовувалась система спеціальних символів та знаків. Ця автентика частково збереглася. 

Мешканці Прикарпаття віддають перевагу червоним, оранжевим, жовтим та чорним кольорам. Місцеві писанки є прикладом вдалого поєднання різнобарвних елементів. Часто зустрічається зображення хрестиків, церков, свастики  та розп’яття. 

Особливостями писанок є те, що для їх розпису використовується тематика рослинних мотивів. Присутні червоні й чорні барви, а зрідка зустрічаються бузкові та зелені. На них є присутні сонечка, зірки, дубове листя, баранячі ріжки, метелики, бджілки тощо. Візерунок відрізняється своєю деталізацією.

Адреса музею: Ukrainian Museum, 222 East Sixth Street, New York, NY 10003.

Comments

.