Вперше український мультфільм – у конкурсі найпрестижнішого у світі фестивалю анімаційного кіно

На конкурс програми короткометражних стрічок Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів, який щороку проходить у Франції (м. Анс), український анімаційний фільм потрапив вперше.

Йдеться про фільм «Кохання», режисером якого є Микита Лиськов. Створений він за підтримки Держкіно. Про це повідомляє прес-служба агентства, інформує Frankivsk-trend.

Festival International du Film d’Animation d’Annecy є одним із найвідоміших та найпопулярніших (найпрестижніших) анімаційних форумів у світі. Заснований він ще у далекому 1960-му році і з того часу кожного року проходить у французькому місті Ансі.

Як зізнається режисер українського мультфільму Микита Лиськов, це для нього величезний успіх, про який він навіть думки не мав. Не просто потрапити на такого роду фестиваль, а ще й пройти відбір конкурсної програми.

У короткометражному анімаційному фільмі розповідається про історію кохання за допомогою символів. Сама стрічка складається з кількох епізодів, які не пов’язані між собою сюжетно і стилістично, проте поєднуються єдиним настроєм та єдиним сенсом. У фільмі відсутні слова, однак дотепну історію-роздум про стосунки між людьми розкривають звуки.

Треба відзначити, що стрічка «Кохання» створена у досить неординарному, інноваційному стилі.

Фільм, за стовідсоткової  підтримки Держагентства України з питань кіно, створено компанією «Т.Т.М.» (продюсером якої є Андрій Границя).

За словами голови Держкіно Пилипа Іллєнко наша стрічка до головного конкурсу  фестивалю анімації такого масштабу, в історії українського кіно потрапила вперше. І тут, на його переконання, неабияку роль відіграла праця Українського стенду на кіноринку «Mifa Market». Над цією роботою Держкіно та Українська анімаційна асоціація спільно проводили 2 роки поспіль.

Цього року Міжнародний фестиваль анімаційного кіно в Ансі розпочнеться 10 червня та триватиме 5 днів.

Comments

.,.,.,.