У Франківську відбулася презентація фільму про АТО

У Франківську 13 серпня відбулася нарешті довгоочікувана презентація кінострічки «Східняк», знятої в Україні в честь воїнів АТО, які ризикують своїм життям на Донбасі. Окрім самої прем’єри також відбулася і зустріч зі знімальною групою і акторським складом, який грав у фільмі, пише frankivsk-trend.

Що ж це за кінострічка, яка підкорює серця глядачів?

Події у стрічці відбуваються на Донбасі у зоні воєнних дій, і основний сюжет базується на реальній історії, яку сценарист і по сумісності режисер даного проекту сам особисто спостерігав перебуваючи в зоні бойових дій на Сході України. Ним являється один прикарпатець Андрій Іванюк, який перебував у зоні АТО більше року, і воював там на рівні з усіма. Він мав можливість повністю наглядно спостерігати за тим, що там відбувається і як ставляться до воєнних, як взагалі проходять воєнні дії, і навіть сам був учасником цієї картини.

Изображение удалено.

Чому автор вирішив зняти цей фільм?

За його словами, люди вже майже не згадують про ситуацію, яка склалася зараз на Сході, і навіть якщо пам’ятають про війну, то про людей, які там заради нас стараються, ризикують своїм життям заради нашого, вже ніхто не пам’ятає. Вони мусять нести цю важку ношу, і всіма силами виживати там, а ми про це навіть не задумуємось, не розуміємо, наскільки це важка і ризикована робота. Бувають затишшя, а бувають  складні кровопролитні бої, які рано чи пізно проходять, але не всі виживають після них. І в них беруть участь наші солдати, які рік, а то й більше, перебувають там, щоб у нас був мир і спокій. Про них ніхто не думає, більшість навіть не розуміють, від чого вони нас рятують ціною свого життя. Саме тому цей чоловік вирішив нагадати народу про наших захисників, які мусять покидати сім’ю і їхати туди, на Схід, де їх чекає важка праця і велика небезпека, і щастить тим, кого вона зачепить найменше. Він сам колись був серед них, знає про що говорить, і хоче підтримати своїх побратимів.

Изображение удалено.

Яке ставлення у людей до військових виникло в наш час?

Останнім часом люди взагалі змінили своє відношення до військових, каже він. Раніше тим хто приїжджав з війни остаточно чи навіть тимчасово, дякували за захист і мир навколо, за те що вони роблять для нас, а зараз при вигляді військових люди лише сахаються, закриваються і навіть обходять стороною, ніби це якісь тварини, а не люди. На них дивляться як невідомо на що, розглядають як у зоопарку. Цьому чоловіку важливо було розповісти людям про самих воєнних, про їхнє життя на війні, а не про війну в цілому.

Одним із головних героїв фільму є військовий з позивним «Режисер». Його прототипом якраз і був Андрій Іванюк, сам режисер фільму. В стрічці йдеться про двох абсолютно звичайних бійців, яким довелося шукати свого командира. У фільмі вони пройшли все: там були і рокадні дороги, і складні блокпости, і різні селища та міста біля фронту.

Зараз якраз відбувся перший справжній промотур з цим фільмом після карантину. Він розпочався якраз з нашого міста, що насправді дуже приємно, адже ми його можна сказати відкрили. Показали фільм вперше в кінотеатрі «Люм’єр», що в Івано-Франківську.

Изображение удалено.

Як зародилася ідея для цього фільму?

Як розповідає один з акторів, що грає роль головного героя, ідея для фільму почалась ще із так званих розмов «в окопах». Історії поступово доповнювали одна одну, складались поступово в одне ціле, і коли вони вже повернулися додому, одразу чоловік почав писати сценарій на основі цих подій, і запропонував другові зіграти прототип свого персонажа у фільмі. Друзям приємно було працювати разом, бо режисер одразу знав чого хотів, але і складно водночас, адже треба було чітко притримуватися думки режисера, і не відступати від сценарію ні на крок, але це зрозуміло, адже це реальна історія з його життя, і вона має бути відтворена з максимальною точністю.

Яка мета була у автора при створенні цього фільму?

Це фільм про реальні події, які ставалися на війні, і вони є актуальними сьогодні. Фільм створювався з тією метою, щоб глядач, який подивиться його, почав думати про тих хлопців, які зараз перебувають там, на війні, далеко від дому. Так, всі вже давно стомилися від цієї війни, постійної небезпеки і страху, і постійних розмов про неї. Дивно те, що найбільше від цього всього втомилися саме ті, хто не був там де війна і близько, не стояв в військовій формі на фронті, не допомагав ніяк військовим, не був там поряд та взагалі не знає, що там відбувається насправді. Найбільше змучились від неї ті, хто про війну тільки чує, а самі до неї ніяк не причетні. І це треба змінювати, до того ж якомога швидше.

Фільм вийшов дещо комічний, місцями там присутні смішні моменти, але насправді загальна історія дуже трагічна, тож ця стрічка суміш веселих і не дуже моментів. Так би мовити, за усмішками видно справжню трагедію цього регіону.

На презентацію цієї стрічки навіть навідався народний український артист Богдан Бенюк, який теж брав участь в проекті. Як він висловився, держава має зберігати культуру, і не забувати про неї. Сьогодні артист вперше переступив поріг до кінотеатру «Люм’єр», але вже був приємно вражений цією теплотою і атмосферою яка склалася навколо. Він повністю впевнений в тому, що цей фільм зможе зібрати повні зали глядачів, і тут відбудуться аншлаги цього фільму. Звісно ж, це буде відбуватися з карантинними обмеженнями, щоб люди не заразились і не похворіли, але все ж показувати фільм будуть, і дивитись, він впевнений, теж.

Изображение удалено.

Який загальний сюжет у стрічки та про що там розповідається?

Прем’єра даного кінофільму відбулася вперше на Одеському міжнародному фестивалі кіно влітку 2019 року. Один із головних героїв фільму «Східняк» – військовий, якого кликали Борода. Коли виникає можливість попросити необхідне обладнання для фронту, він зголошується з’їздити за цим в штаб, і бере з собою для допомоги в напарники ще одного бійця Режисера, з яким їде разом через прифронтові міста і селища. По дорозі друзі потрапляють у різні досить смішні ситуації, які й зображені у фільмі.

До речі, дітям фільм дивитися не варто, адже в ньому місцями присутня нецензурна лексика.

Comments