Як у Франківському драмтеатрі готуються до постановки унікальної вистави, в якій візьмуть участь люди з інвалідністю

В Івано-Франківському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Івана Франка невдовзі покажуть унікальну виставу для сімейного перегляду, в якій будуть грати як професійні актори, так і люди з інвалідністю. Цей імерсивний мюзикл має цікаву назву – «Навіщо Лемуру хвіст Чупакабри», як пише «frankivsk-trend» з посиланням на «Галку».

Як триває підготовка до вистави «Навіщо Лемуру хвіст Чупакабри»

Сьогодні, дванадцятого серпня, в драмтеатрі показали, як відбувається підготовка до цієї унікальної вистави.

Насамперед Дмитро Лека, який є головним хореографом у Франківському драмтеатрі, провів майстер-клас для учасників вистави, людей з інвалідністю. Після такої підготовки хореограф виділив час, щоб поспілкуватися з учасниками. Зокрема, Дмитро Лека поцікавився їхнім станом, розпитав, чи відчувають вони певну скованість.

Окрім того, учасники вистави заслуговували й похвали, як це підмітив головний хореограф. Він розповів, що спостерігав за тим, як кожен з них розкривався та змінювався під час підготовки до вистави.

«Чим більше ти особливий, тим більше твої “мінуси” стають “плюсами”»,- говорить Дмитро Лека.

Він також порадив акторам відкинути страх і повірити у те, що вони роблять. До того ж, хореограф повідомив, що наступні підготовчі заняття будуть більш інтенсивнішими. Це допоможе відкрити потенціал акторів. Саме тоді учасники почнуть вивчати структуру танців до вистави «Навіщо Лемуру хвіст Чупакабри».

Репетиції та прем’єра інклюзивної вистави

Роза Саркісян, режисерка драмтеатру, розповіла, що в театрі зараз відбуваються різні майстер-класи, які проводять хормейстер, хореограф, режисерка та психолог. Учасники вистави мають можливість добре познайомитись один з одним. А пізніше їхні історії з життя стануть частиною цієї унікальної вистави.

Стало відомо, що, починаючи з вересня у Франківському драмтеатрі почнуть проводити серйозні репетиції, в яких також братимуть участь професійні актори драмтеатру.

Вистава «Навіщо Лемуру хвіст Чупакабри» буде мати елементи мюзиклу, включаючи цікаві медіадекорації, як повідомила режисерка.

Роза Саркісян поділилася, що їй доводилося працювати з різними групами людей. Часто участь у таких проєктах брали ветерани, активісти та навіть учасники АТО. За словами режисерки, театр, як простір, який дає унікальну можливість – сформувати суспільство, яке люди хочуть бачити. Щоправда, частіше інклюзивні вистави проводять у незалежному просторі. Проте проводити таку виставу у державному просторі – дуже важливо, як зауважила режисерка.

Під час сьогоднішнього майстер-класу учасники вистави змогли добре ознайомитися зі сценарієм, персонажами та зрозуміти структуру вистави.

Прем’єра цієї унікальної вистави відбудеться п’ятнадцятого жовтня. Вона триватиме трохи більше години.

Comments

.,.,.,.