Варто послухати: 10 музикантів з Івано-Франківська, про яких ви могли нічого не знати

В українській музичній спільноті укоренився такий стереотип: якщо хочеш розвинути свою кар’єру, то ти обов’язково повинен переїхати до столиці. Адже в Києві є свої переваги: зручно спостерігати за тим, як розвивається українська сцена, тут багато творчих людей та вирує культурне життя. Але вартим уваги є той факт, що далеко не вся українська музика походить з Києва. В багатьох регіонах України зародилися і розвиваються сучасні музиканти. Чимало таких творців є в Івано-Франківську, пише «frankivsk-trend» з посиланням на «Liroom».

Keysee

Keysee – це молодий репер з Івано-Франківська. Його дебютним кліпом став «Викупи», знятий у 2019-му році локальним ком’юніті Malavita Gang. Саме цей трек допоміг виконавцю здобути перемогу на конкурсі Open Rap UA. Після виграшу вийшов наступний трек артиста «На взводі». У випуску кліпа на новий трек артисту допомагала команда відомої сьогодні української реперки та авторки пісень alyona alyona. Цікавий факт: одним із призів на конкурсі було просування від лейблу «Много Воды», тому молодий виконавець один із своїх треків за назвою «Багато води» вирішив присвятити саме цьому лейблу. Це була відповідь Keysee на критику з боку Олександра Варениці.

Keysee читає реп про життя франківської (та інших) реп-спільноти. Його тексти містять трохи мотивації, самолюбства, деколи висвітлюють тему грошей та описують рідне місто.

renevich

Майя Реневич – співачка з Івано-Франківська. За версією Neformat.com.ua Майя вважається по суті єдиною українською скрім-вокалісткою станом на 2020-й рік. Сьогодні співачка працює над сольним проєктом renevich. Щоправда, вона не часто випускає нові треки. Крім того, Майя співає у таких гуртах як the worst is yet to come та neyemia grue – музичні колективи з різними напрямками, але з єдиним складом. Франківську вокалістку можна почути на фітах у гурту Зє Джозерс, зокрема в останньому альбомі «Ложь» та мікстейпі «Подуставшая юность».

До свого сольного проєкту франківка ставиться не дуже серйозно, тому й рідко випускає якісь матеріали. А от, співаючи в гурті the worst is yet to come, Майя повністю перевтілюється в скрім-вокалістку.

Зэ Джозерс

Цей гурт неможливо описати іншими кращими словами, ніж «найсміливіші діти провінції». Музичний колектив The Jossers (як тоді вони називалися) заснували ще в 2011-му році. Зі своєю старою назвою хлопці встигли записати EP, LP та дві концертні лайв-збірки. Після цього вони змінили назву свого гурту на Зє Джозерс. Тоді вони випустили свій альбом «Сложные машинные биты». У 2018-му році за версією Jager Music Awards вони стали «фрешменами року». Остання серйозна робота гурту – альбом «Ложь».

Калушани співають про смерть старого світу, його переродження. Часто у своїх текстах вони зачіпають тему душевних ран.

Ma-gooch

Техно-діджей, резидент франківської івент-формації Detali та художник Святослав захоплюється «шаманськими» барабанами, що власне він і прагне передати через свою музику. Слухаючи треки коломиянина, думками можна перенестись на закриту густою темрявою карпатську полонину. Саме таку містичну атмосферу за допомогою музики створює діджей із Коломиї.

Nug

Nug – це постметал та прогресив гурт з Івано-Франківська. Музичний колектив створили колишні учасники MAUT, Octopus Kraft, Asthme. У 2018-му році гурт випустив свій дебютний мініальбом за назвою «Темна маса». А у 2020-му році вийшов повноформатний альбом музикантів «Alter Ego». Гурт Nug дуже рідко виступає наживо, тому для поціновувачів жанру їхні концерти – особлива подія.

your latest crush

Музичний гурт утворився у 2015-му році. Учасники колективу вже мали певний досвід, адже раніше належали до різних музичних гуртів. Починали вони з простого виконання, як кажуть «для себе». Але за чотири роки існування їм вдалося випустити свій дебютний мініальбом за назвою «Unnecessary Sincerity».

Багатьом буде приємно послухати треки гурту your latest crush, адже вони виконують звичайну поп-музику, яка цілком заслуговує уваги любителів цього жанру. Свій перший альбом музиканти описують як вилив щирості у світ, де ця риса нікому не потрібна.

Complete!

Франківські хлопці, які раніше були учасниками Avalanche Breakdown, Folksy Junky та Fifty/Fifty, у 2017-му році вирішили утворити спільний музичний колектив Complete!. Того ж року вийшов перший дебютний EP «D.». В їхньому арсеналі є ще один EP «On The Edge» та повноформатний альбом «Disappointment & Hope», який вони випустили у січні 2020-го року.

Хлопці прагнуть розвивати панк-культуру в Україні. Саме це музиканти передають у своїх треках. На створення мелодичного панку з елементами хардроку їх надихнув американський гурт Rise Against. Варто зазначити, що молоді музиканти з Івано-Франківська активно розвивають свою музику і з кожним новим релізом вони все краще та цікавіше звучать.

Kalush

Цих хлопців вже багато хто знає. Хоча вони стали гуртом лише у 2019-му році, їхні треки встигли набути чималої популярності серед української аудиторії. За підтримки alyona alyona їм вдалося зняти свій перший кліп на трек «Не маринуй». Серед усіх реперів Kalush вирізняється своєю досить швидкою читкою та дикцією. Калуські хлопці встигли випустити багато кліпів за короткий проміжок часу. І деякі їхні роботи набрали мільйони переглядів. А нещодавно гурт підписав американський хіп-хоп лейбл Def Jam. Невдовзі вони випустять свій перший альбом.

Цей музичний гурт співає про антипропаганду нездорового способу життя, цінність дружби, а деколи висвітлює тему здорового патріотизму.

Physalisovi

Свій початок гурт бере у латиноамериканських мотивів, які музиканти награли ще у 2017-му році. Дебютний мініальбом гурту називається «Mizh Namy». Також музикантам вдалося записати сингл «Raw». Гурт Physalisovi часто виступав на різних локальних заходах. Але у вересні 2020-го року музичний гурт розпався.

Гурт активно відстоював свою унікальність та неповторність, адже музика, яку вони грали, належала до різних жанрів. Зокрема, у їхніх піснях присутні елементи фанку, альтернативи, латини та етно.

Пан Пупец’

Це по суті найстарший музичний колектив серед усіх вище згаданих. Музиканти об’єдналися у 2004-му році, а у 2017-му – гурт розпався. За час свого існування хлопці встигли випустити аж чотири альбоми.

Головне правило, яким керувалися музиканти, створюючи свою музику, – не існує ніяких правил. Вони змішували усе, що попадалося їм на шляху: фанк, панк і гуцульські етномотиви.

Comments

.,.,.,.