На Прикарпатті працює єдиний в Україні громадський реабілітаційний центр стаціонарного типу «Бандерівський схрон»

Єдиний в Україні громадський реабілітаційний центр стаціонарного типу для колишніх атовців розташований за 15 кілометрів від Івано-Франківська, у селі Клубівці. 

«Бандерівський схрон» облаштували в колишньому будинку священика. Волонтери назбирали 1100 доларів та 10 тисяч гривень і за ці гроші закупили необхідні матеріали. Роботи було чимало, і виконували її самі ж бійці з гаслом: «Робимо для себе», повідомляє Frankivsk trend з посиланням на «Галицький кореспондент».

Спершу будинок був розрахований на 6 -10 бійців, котрі одночасно можуть оздоровлюватися і перебуватимуть тут 10 днів. Втім після перших заїздів та проходження перших курсів лікування керівники зрозуміли, що це надто короткий період для повноцінної реабілітації, тож подовжили термін перебування у «Бандерівському схроні» до півроку.

Перший заїзд відбувся 24 грудня 2016 року. Тоді до утримання центру долучилася Івано-Франківська обласна рада, виділивши значну суму коштів. Оскільки центр не був завершений, тут паралельно велися будівельні роботи. У схроні це називали трудотерапією. Тим часом керівники центру продовжували шукати додаткові джерела фінансування, писали гранти та проекти.

За час свого існування у «Бандерівському схроні» пройшли реабілітацію 498 колишніх бійців з усієї України. Правил прийому тут не встановлювали: двері центру відчинені для всіх, хто цього потребує. Хтось залишався на довше, комусь вистачало для оздоровлення та реабілітації кількох днів.

Керівник центру Ігор Чернецький розповів, що на межі закриття вони були майже щомісяця. Але завжди знаходився вихід із ситуації: то волонтери допоможуть, то обласна організація спілки АТО, то просто місцеві мешканці. І такої допомоги до цієї зими вистачало.

Упродовж місяця він із побратимами шукав гроші, звертаючись до місцевих депутатів, обласної ради та уряду. Також просили грошей у різних організаціях та просто впливових людей з усієї України.

І гроші таки знайшли. Щоправда, як зізнається Ігор Чернецький, їх вистачить тільки на два місяці. Влітку – чекають допомоги від обласної ради. Що буде далі, не знають, але тішаться хоч тим, що на короткий час таку потрібну колишнім атовцям роботу буде продовжено. Наразі для повноцінної роботи реабілітаційного центру бракує 60 тисяч гривень.

Comments

.,.,.,.