У Франківську презентували стрічку, зняту в Карпатах та Італії з Бенюком в головній ролі

 

Спеціальний допрем’єрний показ кінофільму «Небо-парасолька» відбувся у Івано-Франківську. Це спільна робота українських та італійських авторів. Знімали його в Італії , Івано-Франківську та на Верховинщині, пише frankivsk-trend.in.ua.

Ініціював таку стрічку грузинський режисер Заза Буадзе. Він знаменитий за кінофільмами «Позивний Бандерас» та «Червоний». «Небо-парасольку» почав знімати у вересні 2019 року. 

Головна лінія сюжету оповідає про молодого італійця українського походження, дід якого живе на Верховинщині у селі Бережниця. Хлопець їде у це гуцульське село, щоби розвіяти тут прах своєї матері. Італієць зустрічається тут зі своїм дідом-гуцулом, колишнім клоуном на ім’я Алексіс. Його зіграв знаменитий актор із Прикарпаття Богдан Бенюк, зараз він грає у Київському академічному театрі імені Франка. 

Режисер Заза Буадзе розповів, що ця стрічка перш за все про любов і помилки. Про те, що ми вдіємо, а згодом будемо шкодувати все життя. Каже, що в цьому, як би то не дивно була, є певна лірична поезія – часом доволі сумна. Заза розповів, що кіно також про те, як люди з легковажністю іноді допускають помилок в житті, і роками не можуть виправити їх. 

Герой фільму, старий гуцул Алексіс за сюжетом помирає і перед смертю говорить молодому італійському внуку, що хоче, аби той відвіз його парасольку до пам’ятника Чарлі Чапліну. Богдан Бенюк, що виконує роль Алексіса розповів, що ця історія непроста, як і людське життя. Вона драматична, та водночас сповнена комізму, радості і журби. З його слів, сюжетна лінія, котра пов’язана із внуком є дуже життєствердна. Вона щодня відбувається. В цьому є певна особливе відчуття тяглості роду.

До слова, музику до фільму «Небо-парасолька» написав теж франківець Роман Григорів. До того ж,  спеціально до стрічки створювали музичний гурт під однойменною назвою. 

Comments

.,.,.,.