Фантастичні трансформери або як подружжя переселенців започаткувало успішний бізнес

Зміни в нашому в житті стаються не просто так, це завжди на краще. Саме так вважає молоде подружжя Оголь – Анна та Павло. Пара є переселенцями з Донецька. Бої на Сході змусили сім’ю залишити рідну домівку. Так  подружжя поїхало на Західну Україну.

На даний час вони займаються досить незвичайним і цікавим бізнесом – виготовляють костюми роботів-трансформерів. Останні вже набули неабиякої популярності в багатьох країнах світу. Пара мріє втілити в реальність свої досить амбітні плани – поширити своїх роботів у кожен куточок світу, інформує Frankivsk-trend з посиланням на #Шотам.

Фантастичні трансформери або як подружжя переселенців започаткували успішний бізнес

  • Як все починалось?

Через воєнний конфлікт подружжя Оголь переїхало з Донецька. Спочатку осіли в Краснодарі, щоб пересидіти, а також заробити трохи грошей.

За словами Анни, вони не планували надовго покидати рідний Донецьк. Чоловік залишився без роботи, і, як часто буває,  все затягнулось і пара залишилась в Краснодарі. Там Павло знайшов роботу на фірмі, яка займалась костюмами та почав втілювати роботів. Цим чоловік почав займатися ще з дитинства. Зокрема, робив обладнання, займався декораціями, оформлював ресторани. Проте ця робота була для нього, як хобі.

Згодом Анна та Павло вирішили повернутись в Україну. Спершу жили в домі батьків Анни в місті Селідово на Донеччині. Там і взялися за розробку перших костюмів роботів. Їхня праця не залишилася непомітною, часто люди їхали через блокпости, щоб поглянути на роботів. Так подружжя і вирішило розвивати цей бізнес.

А, щоб було безпечно, переїхали подалі від усіх неприємностей та осіли в Івано-Франківську. Тут і розвивають свою майстерню.

  • Хто купує роботів?

Костюми роботів дуже цікаві.  Побачити їх можна в парку розваг. Та чи купує їх хтось?

Як зізнається Анна, щоб влаштувати захоплюючі і незабутні шоу, організатори свят купують роботів. А діти – у захопленні від них. Також замовляють і цирки або для проведення дитячих свят: малеча просто в захваті, коли їхній улюблений супергерой вітає їх з днем народження.

Крім того, подружжя часто мають замовлення незвичайних брендованих роботів. Та, для прикладу, спеціально для реклами замовила робота мережа аптек в Україні: він забавляє людей і дарує їм подарунки. Це «притягує» людей, тож і частіше заходять в аптеку.

“Дуже часто компанії замовляють роботів, з якими вони себе асоціюють. Фірми хочуть показати себе технологічними і прогресивними, а ми реалізуємо для них ці костюми”, – розповідає жінка.

Пара розробляє роботів за походженням з різних країн. Це, наприклад,  латвійський персонаж чи український Укрмен в національних кольорах. Люди проявляють до цього неабиякий інтерес.

Сьогодні Any Robots вже прижився в багатьох країнах світу: Індії, Японії, Литві, Латвії, Естонії, Туреччині, Катарі та інших. Також є в 20-ти областях України. Коштує такий робот 2-3,5 тисяч доларів.

Проте це досить мало. Якщо порівняти, то в США ціна такого робота від 35 тисяч доларів.

Загалом, подружжя вже створило 110 роботів. І лише 9 залишили собі для виступів, інші – продали.

Для захоплюючих, унікальних шоу, у резерві компанії є трансформер Бамблбі, людиноподібний робот Андроїд, автобот Оптімус Прайм, дівчата трансформери Арсі і Аріель, супергерой Залізна Людина та інші. 

 

Фантастичні трансформери або як подружжя переселенців започаткували успішний бізнес

  • Звідки ідея?

Жінка навчалася в Інституті інформатики штучного інтелекту в Донецьку. Сама ще малою мріяла про роботів.

“Я розуміла, що можу поєднати своє життя з роботами, але не могла уявити, що це будуть костюми для шоу. Спочатку ми робили те, що подобається”

Зараз Анна розробляє програми для нових роботів, а також пише сценарії для виступів. Чоловік же –розробляє персонажі.

Все, що є в каталозі подружжя – особисто розробив Павло. Саме він створює модель, займається викройками і кресленням, а вже потім по шаблону працює команда майстрів.

На початках пара працювала сама. Проте вже зараз мають майстерню в Івано-Франківську, у якій працює невелика команда.

  • З чого зроблений робот?

Частина роботів Anyrobots зроблені з пластику, деякі – з пінорезини. Всі вони неймовірно красиві, акуратні та оснащені спецефектами.

Фантастичні трансформери або як подружжя переселенців започаткували успішний бізнес

“Ми отримуємо матеріал, розкроюємо його. Потім збираються у форму окремі деталі, робляться всі кріплення і фарбується матеріал”, – каже жінка.

Роботи мають електроніку: це понад 40 метрів проводів, 2 кілограмів електроніки, також вмонтовано  підсвітку, флешку, різні датчики та акумулятор.

Крім того, роботи насичені спецефектами.

“Наприклад, робот робить крок – спрацьовує звук підняття ноги. Датчики запрограмовані. Робот сам собі вмикає музику, танцює, розважає відвідувачів. Багато залежить від того, як працюватиме актор. Але дійсно, здається, що це супергерой мультфільму, він неймовірний, величезний і рухається як трансформер”, – розповідає Анна.

За її словами, щоб створити робота необхідно лишень ніж, лінійку і дуже вмілі руки. Їхня майстерня оснащена необхідною технікою: станками, трубогибами, вакуумною формовкою, слюсарними інструментами, електронікою та автомоляркою.

Кожну деталь та елемент виконують дуже прискіпливо і  скрупульозно, роблять якісно, адже кожен робот – це їхнє обличчя.

Загалом, якщо є готова модель, на підготовку робота витрачають 1,5 місяця – 45 робочих днів. А от, якщо доводиться працювати над новим, де все необхідно придумати і розробити, витрачають 6-8 місяців.

Висота робота приблизно 2,5 метра та 1,20 метра ширини в плечах.

Відмінністю українських роботів від китайських є сумлінна праця, деталізація та дизайн у поєднанні з  електронікою, над якими працює молоде подружжя. Чого не можна сказати про китайські, де все зроблено абияк.

Цікавим є те, що в роботах вбудовано півметрові ходулі, щоб було більш реалістично. Костюми важать від 7 до 20 кілограмів. Таке навантаження розраховане на хлопця, для якого ця вага дорівнює  важкому рюкзаку.

Щоб керувати роботом необхідно бути сильним і витривалим.

“У нас є костюм динозаврів, вагою 60 кг і довжиною 7 метрів. Але хлопці ходили в ньому півтори години, тому що центр навантаження розподілений рівномірно. А в костюмах роботів ходять 6-8 годин і почувають себе прекрасно”, – додає вона.

Та спершу треба навчитись ходити на ходулях, знати все: як ввімкнути електроніку, де яка кнопка знаходиться.

Як розповідає Анна, у них є кілька акторів, кожен з яких має свій персонаж відповідно до їхнього темпераменту. Саме тому люди займаються косплеєм, переодягаються у ті  образи, з яким себе асоціюють.

У команді Анни та Павла є актори, які саме виступають на різного роду шоу та фестивалях. Також подружжя має партнерів в 20-ти містах України.

“Якщо замовлення в Харкові, то ми не їдемо аж з Івано-Франківська, а даємо замовлення партнерам, які виступають за нашим сценарієм”, – ділиться жінка.

  • Спочатку навіть батьки не розуміли;

Шлях подружжя до успіху і популярності був не такий легкий. Пара наважилась створити майстерню, тому що по дизайну кращих роботів, ніж у них не зустрічали. Проте від такої ідеї їх відмовляли навіть батьки.

“Казали, що ми займаємось чимось незрозумілим, це нудно, не серйозно і нікому не потрібно. Але зараз наші друзі і знайомі побачили наш розвиток і що роботи цікаві навіть за кордоном і тепер підтримують нас, навіть розбираються в роботах”, – зізнається Анна.

Спершу пара зробила робота для себе, щоб їздити на фестивалі, працювати з костюмом і показувати їх людям.

Та поки тривала праця над першими викройками, у них з’явився клієнт. Останній давно шукав щось подібне, тож зацікавився. Так подружжя почало створювати роботів на продаж.

  • Українські роботи по всьому світу;

Зі слів жінки, кожне наступне замовлення – складніше за попереднє.

“Ми намагаємось впроваджувати нові ідеї та кожне нове замовлення подобається нам все більше. Наш робот Мегатрон на фестивалях серед 20 тисяч косплеєв зайняв перше місце, тому що він незвичайний, величезний, органічно рухається і в ньому все добре продумано”, – наголошує Анна.

Фантастичні трансформери або як подружжя переселенців започаткували успішний бізнес

Реалізовуючи кожне нове замовлення, подружжя вдосконалює його, робить його краще, ніж клієнт його уявляє.

Звичними речами не займаються, а спеціалізуються на важких костюмах, броні, технологічних ефектах.

Анна та Павло дуже сподіваються, що їх роботи будуть у всіх країнах світу і мріють мати замовлення на їхні костюми від міжнародних компаній. Подружжя хоче, щось весь світ знав, що в українські роботи – найкращі у світі.

Щоб створити робота, який би максимально точно виглядав, чоловік з дружиною часто ходять в кінотеатр, дивляться на роботів, аналізують з чого зроблений костюм і розбирають деталі. Багато елементів можуть вже зараз повторити чи навіть зробити краще.

Comments