Відомий франківський композитор

Музика зачаровує кожного. Вона надихає, підтримує, а часом навіть залишається твоїм єдиним другом, який рятує у найскладніші моменти життя. Створювати музику не так просто. Потрібно мати до цього хист. Та в Івано-Франківській області таких талановитих людей є багато. Вони творять неймовірну музику, яку хочеться слухати та відчувати. Колись у композиторів не було багато можливостей, тому що не було відповідних технологій, які б могли полегшити роботу митців, пише frankivsk-trend.in.ua.

Історія талановитого композитора з Рогатина

Станіславів славиться чудовим композитором Норбертом Гланцбергом, який народився у Рогатині Івано-Франківської області. У його переліку всесвітньо відомі хіти Едіт Піаф.

У талант сина найбільше вірила його мати, тому й купила йому піаніно. У його житті не все так просто складалося, адже в часи Першої світової війни його батька призвали служити санітаром. Згодом під час вже Другої світової війни Норбера призвали в піхотні частини польської армії у вигнанні під проводом маршала Сікорського. Опинився він серед не дуже доброзичливих солдатів, тому й дезертирував.   

На початку 1940-х років композитор написав мелодію найвідомішого шансону «Padam… Padam». 1951-го року з’явилися слова, після чого ця пісня одразу стала шлягером. Батьки композитора, якого від народження, насправді, звали Натан, були уродженцями Рогатина. Там вони жили до народження свого первістка, згодом переїхали до баварського Вюрцбурга. Батьки помітили музичні сина ще в дитинстві. Історія уродженця Івано-Франківської області у музиці не є простою. Тому що спочатку він спробував себе у композиціях для німецьких фільмів, проте до влади прийшов Гітлер і кар’єра молодого композитора обірвалася. Він був змушений емігрувати до Франції, де зустрів Едіт Піаф. На той час їй було 25 років.  Піаф взяла піаніста у свою команду. Вони стали друзями, а згодом і коханцями . Співачка щодня по два-три рази відправляла любовні листи Норберту. У них вона писала про свою вдячність за професійний розвиток. Композитор не розділяв любові Едіт, тому одружився з Марічкою Мазурик. Норберт написав багато хітів для Едіт Піаф, але згодом його подальша кар’єра розвивалася у кіно. Його мелодії можна почути у кінофільмах «Занадто красива наречена», «Білява відьма» та інші. Про Едіт Піаф говорив, що вона шукала піаніста, тому вирішила взяти його.

Внесок у світову скарбницю музики

Уродженець Івано-Франківської області пережив багато різних подій у своєму житті, проте не здався та досягнув своїх цілей. Він мріяв про музичну кар’єру. Норберт грав на піаніно, писав композиції для всіма відомої Едіт Піаф. Навіть закохав її у себе завдяки своїй харизмі. Великий внесок франківський композитор зробив у розвиток французького шансону та німецької кінематографії. Часом історичні події, які відбувалися у житті Натана, можливо, й збивали його з істинного шляху, яким він йшов. Проте це все не стало на заваді займатися справою, яку він любив.  Молодий композитор робив те, що любив і любив те, що робив. 

Comments

.,.,.,.