Від електронної музики до волонтерства: як змінився рейв-рух Франківська під час війни

Раніше – успішна платформа новітньої електронної музики. Після вторгнення російсьих окупантів – один з найбільш ефективних волонтерських об’єднань Івано-Франківщини. «Порт Франківськ» у період війни став ініціатором проєктів, котрі заохочують людей донатити гроші на підтримку ЗСУ, розвивають канали військової економіки країни. Як працюють волонтери – пишемо далі на frankivsk-trend.in.ua.

Як заснували «Порт Франківськ»?

Волонтерська ініціатива виникла від тісної співпраці мистецьких і музичних платформ – DETALI, Capsule, Kvadrat, ПОТУЖНЯК, креативні агенції Hexagon, Easy, а також дизайн-студія Metacarbon. Спершу організатори намагалися допомагати армії безпосередньо від цих формацій. Однак згодом все ж зареєстрували благодійний фонд «Порт Франківськ», передає «Курс».

Слалося це через те, що група намагалася зберегти проєкти як мистецькі, працювати над допомогою ЗСУ відкрито і офіційно – як благодійний фонд. А по-третє, зі слів волонтерів, хотіли розвіяти усі сумніви щодо доброчесності організації на фоні новин про продаж деякими волонтерами в Україні допомоги. 

Фото – facebook\Detali

Чим команда допомагає армії?

Волонтери кажуть – головна цінність фонду у його мобільності і швидкості. Група мажє офіс у Варшаві – там в основному закуповують допомогу для армії. Далі направляють її до Івано-Франківська, звідти – до підрозділів на фронт. Загалом, в офісах фонду працюють 15 людей. 

Здебільшого «Порт Франківськ» працюють із військовою оптикою, дронами, амуніцією, одягом, тюнінгом зброї та іншими негабаритними речами для ЗСУ.  

Ще один вид допомоги – це реабілітація військових, їхніх родин. Так, для реабілітаційного центру «З любов’ю у серці», що в Косові, спільно із командою «Телебачення Торонто» зібрали 200 тисяч гривень. Зі слів волонтерів, проєкт цей має велику вагу – через нього пройшли 3 тисячі воїнів, пише фонд у Facebook.

Фото – facebook\Detali

Як заохочують аудиторію допомагати?

«Порт Франківськ» шукає способи мотивувати людей для фінансування волонтерської діяльності. Таких способів знайшли декілька. Співзасновник фонду, котрий має великий багаж створення ІТ-продуктів та співпраці із міжнародними брендами, за внески благодійному фонду надає людям фахову консультацію.

Інший спосіб заохочення – акції мистецтва. Спільно із «Асортиментною кімнатою» волонтери ведуть підготовку до міжнародного аукціону. На ньому продаватимуть твори українських митців, створених в період війни. Група готується провести виставки у Берліні, Мадриді, Парижі та Лондоні. Крім цього, аукціон відбудеться і онлайн. 

Ще один шлях допомоги – створення краудфандингової платформи для інвесторів, які бажають надати гроші для тієї чи іншої сфери мілітарної економіки. 

Фото – facebook\Detali

Не забули і про музику

Уже в період повномасштабної війни «порт Франківськ» намагався допомагати вимушеним переселенцям адаптуватися у новому місці. Організатори зібрали однодумців на музичну подію в лісі. Там облаштували аудіосистему та організували виступи музикантів, котрі виконують електронну нетанцювальну музику.

У лісі встановили гамаки, облаштували комфортні місця. Зі слів волонтерів, тоді вдалося створити терапевтичну атмосферу посеред природи і доброї музики. 

Comments

.