В Івано-Франківському ляльковому театрі презентували виставу «Як рятували країну Мережину?»

10 лютого 2022 року у ляльковому театрі Івано-Франківська відбулася вистава режисера Ігора Прокоп’яка  «Як рятували країну Мережину?», пише frankivsk-trend.in.ua.

В основу була взята п’єса  авторки Світлани Конощук, яка пише під псевдонімом «Лана ра». Прочитавши цей твір, режисер зрозумів, що його обов’язково потрібно поставити у ляльковому театрі. Пройшло все з карантинними вимогами. 

Це дуже важлива вистава в наш час, особливо для сімейного перегляду. Режисер підтвердив те, що країна Мережина існує.  

Під час вистави можна було спостерігати сучасну картину України та її ситуацію із злими сусідами. Ігор також додав те, що важливо показувати саме такі вистави дітям, щоб вони бачили абстрактну картину.

У цій виставі показали контраст кольорового й яскравого та контраст похмурого та холодного. Ці два протиставлення були присутніми впродовж всієї вистави. І головним було – це в будь-якому випадку в кінцевому результаті повернення завжди до кольорового.

Окрім ляльок на сцені були й актори. За сценарієм хлопець Євген намагався врятувати країну Мережину від злого павука, який нападав. Передали атмосферу глядачам завдяки спецефектам. Також можна було спостерігати за равликом Клубозякою, який по своїй натурі дуже боязкий. І саме він під час всього дійства залишався у роздумах чи покинути країну Мережину, чи залишитися та боротися за неї. Проте в заплутаних своїх роздумах, він обрав останнє.

Вистава тривала 40 хвилин і насамперед вона передбачена для сімейного перегляду. 

Це дуже важливий театральний шедевр саме в наш час, де показують реальність з надією на яскравість і кольоровість у кінці. Чудова можливість саме для батьків пояснити дітям теперішню проблему завдяки такій виставі. Де показано більше, ніж часом ми можемо розповісти. У дійстві «Як рятували країну Мережину?» ми мали змогу побачити у фіналі happy end, тож надіємося, що в житті теж його побачимо.

Які вистави ще будуть в театрі ляльок?

У театрі ляльок відбудеться ще чимало вистав, які варто переглянути. Головне не забувати про карантинні вимоги, маски, сертифікати вакцинацій або ж ПЛР-тести та хороший настрій. 

Отож, що франківці зі своїми дітками зможуть переглянути ще?

  • 17 лютого – «Усе про жінок».
  • 19 лютого – «Ще раз про червону шапочку».
  • 25 лютого – «На полі крові».
  • 26 лютого – «Діжка меду».

Comments

.