Івано-Франківський музично-драматичний театр отримав нагороду за експериментальну виставу “Гамлет”

30 листопада всеукраїнський театральний фестиваль «GRA» («Great Real Art») завітав на сцену Національної оперети у Львові, де відбулась церемонія нагородження. За підсумками 2017 театрального року було обрано найкращі вистави України. Серед них експериментальна постановка Івано-Франківського обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка «Гамлет», яка здобула перемогу у номінації «Найкраща експериментально-пошукова вистава», повідомляє frankivsk-trend.

Проект «GRA» заснували і реалізували  в рамках діяльності Національної спілки театральних діячів України. Серед вітчизняних мистецьких заходів не має аналогів цьому проекту. Саме в Україні «ГРА» проходила за підтримки Міністерства культури України.

Проект має на меті об’єднати вітчизняні театри і презентувати людям та міжнародній спільноті  найкращі здобутки України, популяризувати національне мистецтво театру в різних формах та жанрах, а також визначити основні тенденції та розвивати український театр в конкурентному середовищі.

Цього року в проекті «GRA» брали участь понад 70 театрів зі всієї України. Після відео-перегляду всіх вистав експерти Фестивалю сформували список з 27 постановок. Журі дивились вистави наживо і в кінці обрали 12 щасливчиків, які увійшли до фіналу конкурсу.

Щоб у публіки не виникало жодних запитань у виборі журі, Національна спілка театральних діячів на чолі з народним артистом України Богданом Струтинським звернулась до відомих компетентних театральних критиків та музикознавців. У фіналі міжнародне журі долучилось до непростої справи вибору переможця премії.

Comments

.,.,.,.