У Палаці Потоцьких на День міста відтворять помешкання австрійської доби

В Івано-Франківську в рамках фестивалю “Карпатський простір” в Палаці Потоцьких буде розгорнуто експозицію проекту “Музей історії Івано-Франківська”. Також передбачено і взаємодію з глядачами.

Автором ідеї створення даного музею є іванофранківчанка Марія Козакевич – активістка та координатор проекту “Франківськ, Який Треба Берегти”. Про це інформує Frankivsk-trend з посиланням на 402 канал.

Започаткувати такий проект жінку “підштовхнуло” усвідомлення того, що в місті наразі нема жодного простору, де б молодь могла дізнатися історію Івано-Франківська. Для цього прийняли рішення зупинитися на локації Палацу Потоцьких, який, до слова, на час проведення міжнародного мистецького фестивалю “Карпатський простір” буде головною “сценою”. 

Наразі “Музей історії Івано-Франківська” планують відкрити лишень на час цього фестивалю. 

Для облаштування музею координатор проекту “Франківськ, Який Треба Берегти” разом командою звернулись до мешканців міста з проханням допомогти відшукати старовинні предмети з домівок містян. Ці предмети повинні “містити” фрагменти, частинку історії міста. Як приклад, це може бути “фрамуга дверей та “шишечка” з даху єзуїтського костелу”, скриня (з німецької – koffer (куфер) або ж кахлі, де є авторська печатка майстра, чи будь-яке інше умеблювання. 

За словами Марії Козакевич, “подача” експонатів у Палаці Потоцьких, за задумом, має бути інтерактивною. 

Зокрема, ініціатори хочуть відобразити, яким було помешкання в часи австрійської доби у Станіславові.

Окрім цього, мають намір організувати архітектурні розкопки для дітей, щоб вони “могли пізнавати археологію міста”.

“Ми будемо показувати архітектурні елементи давнього міста, які познаходили по дворах, на горищах. Фактично ми будемо розповідати про ремісників та архітекторів, які творили місто з давніх-давен і слід яких присутній у місті сучасному”, – розповіла Марія Козакевич.

На даний час приміщення для музею облаштовують, а іванофранківців просять ділитися своїми стародавніми скарбами.

Додамо, що архітектором Палацу родини Потоцьких – засновників міста (1672-1682 рр.) є Кароль Беное.

З 1804 по 2004 роки тут знаходився військовий шпиталь.

Comments

.,.,.,.