В Івано-Франківську нагородили переможців обласної театральної премії

У середу, 27 березня, у Міжнародний день театру, у приміщенні Івано-Франківської облдержадміністрації нагородили номінантів премії імені Віталія Смоляка в галузі театрального мистецтва.

Переможців обирали на таємному голосуванні, повідомляє Frankivsk trend.

Театралів привітав начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА Володимир Федорак. Він зауважив, що дуже приємно, що сфера театрального мистецтва в області розвивається. Наприклад, раніше було всього три номінації, а цього року вже п’ять лауреатів премії. 

«Важливо, коли є визнання не тільки глядачів, а й визнання громади та влади. Щоб був стимул для митців розвиватись, має бути моральний та фінансовий стимул», – вважає чиновник.

У категорії «Професійне театральне мистецтво» найкращою театральною виставою визначено мюзикл Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені І. Франка «Гуцулка Ксеня» постановки Ростислава Держипільського.

Найкращою режисерською роботою названо роботу режисера-постановника драми «На Західному фронті без перемін» Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру Олексія Гнатковського.

Найкращою акторською роботою визнано роботу Ганни Бабинської за роль Катерини Андріївни у трагікомедії «Чи падає влітку сніг».

Найкращою сценографічною роботою стала сценографія Дар’ї Кушніренко до вистави Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок імені Марійки Підгірянки «Дорога до Вифлеєму».

У категорії «Народні аматорські драматичні колективи» найкращою театральною виставою визначено «Янгол у пітьмі (сповідь втраченого дитинства)» Івано-Франківської дитячої театральної школи «ЖИВБУВПЕС».

Нагадаємо, премію імені Віталія Смоляка прикарпатські театрали отримують з 2001 року. ЇЇ запровадили з метою популяризації світової і сучасної драматургії та розвитку театрального мистецтва на території Івано-Франківської області. Окрім того, премія сприяє підвищенню виконавського рівня, вдосконаленню акторської і режисерської майстерності та підвищує роль діячів культури і мистецтв краю в державотворчих процесах.

Comments

.,.,.,.